Питущі пенсіонери – «прихована проблема» будь-якого суспільства

Питущі пенсіонери – «прихована проблема» будь-якого суспільства

У сучасному світі алкоголізм є актуальною проблемою для багатьох країн. Це найбільша соціальна і медична біда практично кожної держави, де продаж спиртного легально дозволена. Однак у багатьох дослідницьких роботах, присвячених профілактиці пияцтва, вивчення причин алкоголізму і боротьбі з ним, вчені, як правило, майже завжди проходять повз однієї соціальної групи – пенсіонерів. Прийнято вважати, що алкоголізм, який починається в молодому віці, максимально проявляє себе у людей зрілих – від 25 до 45 років. Між тим, неухильно зростає кількість алкоголіків серед пенсіонерів, людей, які вели повністю тверезий або досить тверезий спосіб життя, перебуваючи в працездатному віці, але після виходу на пенсію стали заглядати на дно склянки.

Цей сумний факт переконливо довели американські вчені, які провели масштабне дослідження, яке тривало 10 років. Воно триває і зараз. Психологи і фахівці з соціології з Інституту проблем алкоголізму Смизерса (Smithers Institute for Alcohol-Related Workplace Studies) регулярно проводили опитування серед 1 300 американських пенсіонерів, головним чином колишніх робітників, з метою виявити, які соціальні, економічні і психологічні чинники підштовхують немолодих вже людей до зловживання спиртними напоями.

Дослідники встановили, що як мінімум 17% американців старше 60 років зловживають алкоголем, а кількість громадян США у віці від 50 років і старше, яких можна віднести до страждають алкоголізмом, подвоїться до 2020 року і сягне цифри 4,4 мільйона осіб. Крім того, автори наукової роботи стверджують, що більше половини всіх госпіталізацій літніх людей в країні так чи інакше пов’язані з алкогольними ексцесами.

Вчені називають основні причини, з яких люди похилого віку починають пити:

– Вихід на пенсію проти бажання самої людини, особливо в тих випадках, коли робота дуже подобалася майбутнього «пенсіонеру мимоволі»;

– Якщо майбутній пенсіонер працював у колективі, де обмеження щодо алкоголю були не дуже суворі, то після виходу на пенсію він починав пити набагато більше, ніж ті люди, які працювали в умовах найсуворішого заборони на вживання спиртного під час роботи.

Дослідники також відзначають, що ті, хто, перебуваючи у працездатному віці, регулярно пиячив (не мається на увазі на робочому місці), в процесі наближення до пенсійного віку скорочували споживання спиртного, але після виходу «у відставку» починали пити набагато більше, ніж до виходу на пенсію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code