Плавайте на здоров’я!

Плавайте на здоров’я!

Одним з найбільш ефективних способів оздоровити свій організм є плавання, до того ж ним може зайнятися людина будь-якого віку. Навіть філософи Стародавньої Індії вважали плавання заняттям, що приносить не тільки чистоту і здоров’я, але й молодість, бадьорість, красу і силу.

Під час заняття плаванням тіло людини знаходиться у воді горизонтально, воно розслаблено і на нього не діє сила гравітації з-за великої щільності води в порівнянні з повітрям. Крім того, теплопровідність води в 30 разів вище, ніж у повітря, тому організм витрачає багато енергії на вправи навіть при їх низької інтенсивності (витрати енергії на вправи у воді майже в два рази більше, ніж на ті ж вправи на суші).

Під час перебування у воді підвищується обмін речовин (вже через 3-4 хвилини перебування у воді з температурою приблизно 25 градусів Цельсія інтенсивність обміну речовин підвищується більш ніж на 50 відсотків). Через цих особливостей плавання його особливо рекомендують людям, у яких маса тіла є надлишковою.

Що стосується величини витрат енергії, то на це впливають швидкість плавання і обраний спосіб. Так, при вільному стилі і швидкості приблизно 10 метрів на хвилину організм витрачає 3,6 кілокалорії в хвилину. При підвищенні швидкості до 20 метрів в хвилину цей показник підвищується до 5,1 кілокалорій, а при швидкості 50 метрів в хвилину витрачається вже 12,2 кілокалорій.

Плавання позитивно впливає практично на всі системи нашого організму, здійснюючи оздоровчий ефект. Під час занять тренуються дихальні м’язи, легені (підвищується їх ємність і робота), зчленування грудної клітини стають більш рухливими і дихальна функція підвищується. При плаванні зміцнюються м’язи грудної клітини, внаслідок чого поліпшується постава.

Вода позитивно впливає на нервову систему – поліпшується діяльність мозку, знімається розумова перевтома, підвищується швидкість нервових процесів. З-за масажного впливу води на шкіру рефлекторно стимулюється серцево-судинна система, вегетативні функції. Крім того, при плаванні організм стає більш стійким до впливу низької температури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code