Пляшка пива в день наближає до могили?

Пляшка пива в день наближає до могили?

У чоловіків, що випивають склянку пива щодня, підвищується ризик захворювання деякими видами раку, стверджують вчені з Канади. Вони розглянули вплив різних видів алкогольних напоїв на здоров’я чоловіків і зробили висновок, що з підвищенням шансів розвитку раку пов’язано вживання пива і міцних спиртних напоїв. Вино в даному контексті є меншим злом, вважають фахівці.

Вчені з університету Макгілла, Монреаль, Канада, опитали близько 3600 канадських чоловіків у віці 35-70 років, і з’ясували, що ті, хто вживав хоча б одну склянку пива або одну порцію міцного спиртного напою в день, частіше захворювали деякими видами раку, ніж ті чоловіки, які не пили взагалі. Зокрема, це стосується раку шлунка, стравоходу, товстої кишки, легенів, підшлункової залози, печінки і простати.

В цілому, шанси захворіти на рак збільшується разом з кількістю випитого спиртного протягом життя, вважають вчені, що опублікували свою роботу в журналі Cancer Prevention and Detection. Щоденне вживання спиртного значно підвищувало ризик виникнення деяких видів раку в порівнянні з регулярним, але не щоденним вживанням алкогольних напоїв. Приміром, у випадку з раком стравоходу, у чоловіків, які пили 1-6 разів на тиждень, шанси захворіти підвищувалися на 83%. Ті ж, хто пив кожен день, хворіють у три рази частіше.

На додаток, при розгляді лише випадків регулярного вживання спиртного, вчені помітили, що шанси виникнення раку збільшувалися з часом, протягом якого алкоголь вживався кожен день. «Результати нашої роботи показали, що ті з опитаних, хто вживав найбільшу кількість спиртного протягом життя, більше інших ризикували захворіти різними видами раку», – підсумувала доктор Андреа Бенедетті (Andrea Benedetti).

У численних дослідженнях було показано, що помірне вживання спиртних напоїв – один або два склянки в день – може бути корисно для серцево-судинної системи. Проте дана робота вказала на те, що навіть це може підвищити шанс розвитку деяких ракових захворювань, особливо, коли перевага віддається пива або міцним спиртним напоям. Тим не менш, вчені визнають, що їх дослідження не дає підставу рекомендувати припинення вживання алкоголю. «Коли мова заходить про зіставлення ризику розвитку раку і ризику виникнення захворювань серцево-судинної системи, кожен випадок має бути розглянутий лікарем в індивідуальному порядку», – вважає доктор Бенедетті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code