Пляжних парасольок недостатньо для захисту від сонця

Пляжних парасольок недостатньо для захисту від сонця

У боротьбі з сонячним загаром, що охопила всі розвинені країни світу, а, точніше, з надмірною сонячною інсоляцією, яка викликала без перебільшення справжню епідемію раку шкіри в останні роки, вчені прагнуть вивчити всі фактори, що сприяють розвитку цього захворювання та визначити найбільш ефективні методи профілактики. Взагалі виключити «фактор сонця» з людського життя не можна, але можна максимально зменшити згубний вплив «небесного світила» так, щоб використати корисні властивості сонячних променів – вони допомагають у лікуванні деяких захворювань шкіри і сприяють утворенню в організмі вітаміну D. Іспанські вчені внесли свою лепту у вивчення способів захисту від сонця: вони досліджували пляжні парасольки.

Пляжні парасольки тільки на перший погляд здаються предметом, м’яко кажучи, не дуже серйозним – насправді, як встановили дослідники з університету міста Валенсія (Universitat de València), яскраві шматки тканини на тонкій ніжці здатні затримувати не менше 34% прямих ультрафіолетових променів, однак частина випромінювання, яка може представляти загрозу для здоров’я, все ж може впливати у вигляді розсіяного світла на «відпочиваючого», що сховався під парасолькою.

Учені розташували датчик ультрафіолетового випромінювання біля підніжжя пляжної парасольки, розцвіченого чергуються смуги блакитного та білого кольорів. Радіус парасольки був 80 см, висота – 1,5 метра.

Дослідники встановили, що щільність потоку випромінювання під парасолькою була 34% від первинної, причому тканину парасольки досить надійно захищала від прямого опромінення, пропускаючи не більше 5% потоку ультрафіолетових променів. Разом з тим показник 34% є досить низьким, але не із-за неякісного парасольки, а з-за розсіяного випромінювання, що дуже часто не приймається до уваги любителями відпочинку на сонці.

«Пляжний зонт дійсно блокує потік сонячного випромінювання, але більше 60% потоку все ж впливає на людину, тому що промені відбиваються від піску, будівель і води. І це досить велика доза», – пише співавтор дослідження Хосе Антоніо Мартінес-Лозано (José Antonio Martínez-Lozano).

Для повноцінного захисту від сонця вчені рекомендують не обмежуватися одними лише парасольками на пляжі – варто також наносити сонцезахисний крем, носити сонцезахисні окуляри, а також головний убір.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code