Пляжний пісок — справжній розсадник різних бактерій і грибків

Пляжний пісок — справжній розсадник різних бактерій і грибків

Вчені попереджають: пляжний пісок — справжній розсадник різних бактерій і грибків, і ті з легкістю перекидаються на невдалих туристів.

Традиційні рекомендації лікарів для любителів подорожувати: не пити воду з-під крана, не експериментувати з кухнею, не кататися на екзотичних тварин і перед від’їздом обов’язково зробити всі необхідні щеплення. Американські вчені додають сюди ще одна порада: ретельно митися після купання і ні в якому разі не є, перебуваючи на пляжі. Тому що пляжний пісок, стверджують вони, — справжній розсадник різних бактерій і грибків, і ті з легкістю перекидаються на невдалих туристів.

До такого висновку американські медики прийшли, вивчивши склад піску на озерних пляжах Америки. На багатьох прекрасно жила і розмножувалася кишкова паличка, яка може перебратися на шкіру людини після одного єдиного дотику до піску. Зіставивши кількість бактерій з середнім відсотком захворюваності по країні, учені порахували, що з 1000 відвідувачів пляжу від 11 до 33 отримують захворювання кишкового тракту після невдалих канікул.

При цьому, турист навіть не дізнається про те, де саме підхопив заразу — адже на наявність шкідливих бактерій традиційно перевіряють тільки воду, але не грунт навколо неї. Між тим, останні дослідження американських геологів показали, що саме на берегах водойм максимальна концентрація бактерій і може перевищувати зміст зарази у воді у кілька разів.

Втім, захистити себе від цієї небезпеки простіше нікуди, заспокоюють медики. Змити бактерії зі своїх рук можна простою водою і милом, ніяких антибактеріальних засобів не потрібно. Так що, якщо ви повалялись на пляжі або викупалися, обов’язково помийте руки, коли доберетеся до водопроводу. Адже навіть з кінчиків пальців бактерії можуть потрапити на будь-яку їжу, яку ви візьмете, а звідти прямо в ваш кишечник.

Особливо обережними треба бути тим, хто наводить на пляж дітей. По-перше, маленькі непосиди точно не втримаються від пасочок, пісочних замків та інших пляжних забав і обов’язково ні-ні, та залізуть руками в рот. Так що мамам і татам ні в якому разі не можна розслаблятися, відкидатися на лежак і прикривати ніс газетою — за дитиною потрібне око та око.

А по-друге, діти напевно затягнуть у свої ігри і батьків. Малюки особливо люблять копати ямки або, навпаки, закопувати у пісок друзів та дорослих. Здогадуєтеся, чим це закінчується? Якщо пляж не «стерильний», бактерії розбіжаться по всій поверхні вашого тіла.

— Ми вже бачили не одного пацієнта з різними симптомами кишкових розладів, які з’явилися після того, як хворого «закопали» на пляжі, — цитує Science Daily Кріса Хіні, наукового співробітника Університету Північної Кароліни (США). — Після таких розваг обов’язково треба вимити руки або скористатися компактним гігієнічним засобом.

Благо, таких коштів зараз повно в будь-якому магазині. Навіть звичайні вологі серветки можуть захистити вас від діареї, болю та інших неприємних наслідків зараження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code