Поради з самооборони

Поради з самооборони

Про мистецтво самооборони написано чимало, і все-таки, незважаючи на це, для багатьох наших співгромадян питання про ефективну самообороні залишається відкритим. На перший погляд здається все просто. Для того щоб бути готовим до нападу і вміти захищатися, треба відправитися вивчати яку-небудь єдиноборство. Однак вирішити, чого саме вчитися, непросто. Карате, таеквон-до, ушу, бокс і багато інші єдиноборства, спортивні дисципліни обіцяють навчити справлятися мало не з десятьма противниками разом.

Однак практика показує, що переважна більшість сучасних бойових мистецтв і спортивних дисциплін так само далекі від реального бою, як і фехтування шпагою. Саме тому в широко поширених на заході групах самооборони вчать зовсім іншій техніці, ніж та, що викладається в спортзалі. Причин цьому досить багато. Наприклад, абсолютно ясно, що багато удари підвищеної складності в верхній рівень будуть неефективними, якщо ви не займаєтеся тим же карате, з п’яти років. Для ефективної самооборони потрібна техніка, гарантовано травмує або «вырубающая» супротивника. Про те, що на вулиці може бути слизько, грязно, темно — навіть і говорити не варто. Саме тому все те, що заборонено в спорті і на змаганнях, як раз підходить для самооборони на вулиці — удари по очах, удари, захвати за статеві органи, жорсткі викручування суглобів і т. п. Тому, вибираючи бойове мистецтво, варто зупинитися на тому, яке не повністю втратило своєї прикладної спрямованості.

Втім, секрети ефективної самооборони у чому криється навіть не в техніці, а в дечому іншому. Відомий майстер айкі-дзюцу минулого століття Сокаку Такедо говорив, що жоден майстер бойових мистецтв не зможе перемогти, якщо втратить пильність і передбачливість.

До слова сказати, цей, за словами сучасників, вельми екстравагантний пан завжди носив з собою кухонний посуд і їв тільки те, що готував сам або його найближчий учень.

Ця проста істина, про яку говорив майстер, не втратила своєї актуальності і сьогодні. Що це означає запитаєте ви? Та все ж просто, це означає, що не варто:

— демонструвати в людних місцях наявність великої суми грошей;

—скорочувати дорогу додому через темні і незнайомі квартали і вулиці;

—затівати конфлікти через дрібниці з незнайомими людьми.

Даний список того, чого робити не варто, можна продовжувати до нескінченності, проте важливіше вивести сам принцип: треба по можливості уникати небезпечних ситуацій, а тим більше не створювати їх самому.

Крім іншого варто відзначити ще один момент: якщо ви бачите, що є якась загроза, яку ви не можете уникнути, то краще підготуватися до неї, а не сподіватися на “авось”. Відомий майстер і тренер карате Сергій Бадюк з цього приводу говорить, що якщо ви йдете додому і бачите біля під’їзду малознайому компанію, то прихопіть із собою камінь, психологічно підготуйтеся до можливої сутичці і тільки після цього йдіть додому.

Повертаючись до теми занять спортом або єдиноборствами, варто відзначити, що, безумовно, фізично і технічно підготовлений людина має більше шансів дати гідну відсіч нападникам, ніж той, хто не займався фізкультурою зі школи. Однак, навіть володіючи прийомами рукопашного бою, не варто переоцінювати свої сили і лізти на рожен. Часом навіть досвідчені спортсмени потрапляють у складну ситуацію. В якості прикладу наведу одну реальну історію, що сталася з одним тренером і майстром спорту з боксу. Він повертався додому з гостей і, зайшовши в один із сусідніх з будинком кварталів, побачив компанію юнаків, які вживають спиртні напої. Вели вони себе на вигляд спокійно, та й, крім того, були набагато слабкіше досвідченого тренера, займається спортом і викладає бокс більше двадцяти років. Вважаючи, що ніякої загрози немає, він спокійно пройшов повз них. На цьому прогулянка додому і закінчилася. Якщо вірити медикам, які потім лікували спортсмена, його вдарили тупим предметом по потилиці, що викликало втрату створення, яке спричинило струс мозку, викликаного падінням на асфальт. Життєвих прикладів подібних до цього — мільйон. А висновок з усіх банальна і проста — не строй з себе супермена або термінатора і якщо є можливість, то обійди загрозу, а не спокушай долю.

Відомо, що найкращий прийом у самообороні — це біг. Адже, як жартують спортсмени, майстер спорту з боксу ніколи не переможе майстри спорту з бігу — не наздожене…

Однак сказане не означає, що ви повинні бути завжди тихіше води, нижче трави. Аж ніяк. Ви повинні вести себе спокійно і впевнено, просто не переходьте межу, яка іменується самовпевненістю.

Як зазначають психологи правоохоронних органів, причиною багатьох нападів є непевного, «жертовне» поведінка потерпілого. Не випадково зараз навіть є ціла наука — віктимологія, яка вивчає поведінку потерпілих, жертв і потім говорить, як поступати не варто.

Якщо наближається зіткнення, але противник зволікає, то можна спробувати «з’їхати на базарі», переконавши агресора в тому, що ви з ним одного поля ягоди, або знайшовши якісь інші «загальні» теми. Даючи таку пораду, розумію, що найчастіше його легше дати, ніж застосувати на практиці, але, тим не менш, якщо є хоч найменша можливість домовитися, то варто це зробити.

Якщо ж відступати нікуди, то в цьому випадку спеціалісти по самообороні рекомендують рішуче оборонятися, застосовуючи жорстокі і підступні прийоми. Головна перевага нападника — у раптовості і розрахунку на психологічну неготовність жертви до захисту. У тих же випадках, коли той, що обороняється демонструє готовність дати відсіч навіть ціною свого життя, майже всі хулігани і злочинці відступають. Адже будь-який нападник теж людина і він також, як і всі, боїться болю, каліцтва або смерті. Інша справа, коли перед вами божевільний або наркоман — психічний розлад, наркотики або алкоголь значно зменшують страх і знижують больову чутливість. Однак і тут рішучість вам допоможе.

Вуличні забіяки — народ передбачуваний. Тому і б’ють одноманітно — круговим рухом з-під низу спини. При певній вправності закритися від такого нескладно. Але пам’ятай: удари непрофесіонала відрізняються однією особливістю — вони важкі.

Один з прикладів самооборони від подібних ударів:

poradi z samooboroni 1 - Поради з самооборони

1. Жорстко підстав під удар руку, причому закрий їй голову повністю. Лікоть вперед, долоню аж за вухом.

2. Зустрічним рухом удар противника знизу вгору підставою своєї долоні в основу його носа. Лікоть б’є руки повинен бути чітко внизу, ні в якому разі не оттопыривай його вбік. Пальці спрямовані вгору і трохи вбік.

Ось, власне, і все. У супротивника — важка травма носа і ніякого інтересу до того, що відбувається навколо, в тому числі і до тебе.

Підводячи підсумки всьому сказаному, виведемо формулу ефективної самооборони:

—Будьте пильні;

—Якщо є можливість ухилитися від конфлікту або втекти, то не баріться і ретируйтеся;

—Якщо сутички не уникнути, то дійте максимально жорстко та рішуче.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code