Пошуки себе: як зрозуміти свої бажання і знайти місце в житті

Пошуки себе: як зрозуміти свої бажання і знайти місце в житті

Людині властиво замислюватися про своє місце і роль у цьому житті. Наші відомості про навколишній світ, людей у ньому і нас самих постійно оновлюються. Наша думка змінюється. Вирішуючи, як вчинити, або вибираючи справа життя, ми повинні проаналізувати безліч факторів. Адже від цього рішення нерідко залежить майбутнє. Коли щось не ладиться, ми запитуємо себе, чи правильний шлях обрали? Зрозуміти, чого ти хочеш насправді, при цьому досить важко. Однак зробити це реально, і ми розповімо тобі, як.

Для початку важливо дати собі право мати бажання, що йдуть врозріз з думкою оточуючих. Нас з дитинства вчать, що одне «добре», а інше «погано». Підлаштовуючись під загальноприйняті стандарти, ми часто відсуває справжні бажання на другий план. Це входить у звичку. Дорослій людині вже важко зрозуміти, де його потреби, а де нав’язані оточенням. Звідси часто і виникає криза особистості. Рішенням буде визнання свого права на індивідуальні потреби та бажання, а також аналіз проблем, що заважають їх реалізувати. Зробити це можна декількома способами.

Знайди правильний час

Зазвичай повсякденна суєта не залишає часу на міркування про сенс життя. Але у разі невдачі або у важкий період подібні думки так і лізуть в голову. Якщо це так, не жени їх.

Коли ти зробив помилку, посварився з близькою людиною або не зміг довести справу до кінця, замість того, щоб в котрий раз розмірковувати про те, як тобі не пощастило, спробуй знайти причину. Твій поганий настрій цілком може принести користь, якщо допоможе розібратися в собі. Зрозуміти, чому все склалося саме так, важливо не тільки для того, щоб пережити і відпустити ситуацію. Це також допоможе тобі не повторити ці помилки надалі.

Не тільки в періоди смутку, але і в певному віці нам властиво заглиблюватися в самокопання. У підлітків вирують гормони. У двадцять-двадцять п’ять років не хочеться дорослішати. Тридцятирічні схильні переживати, що ще нічого не встигли досягти. Після тридцяти п’яти наступає той самий криза середнього віку. У більш зрілі роки усвідомлюють, що життя склалося зовсім не так, як вони хотіли в юності і так далі. Таких криз протягом життя у тебе може бути незліченна безліч. І кожен з них – привід запитати себе: «чи Все я роблю правильно? Що мені потрібно змінити прямо зараз, щоб потім не шкодувати про прожитих роках?».

Веди щоденник

Хороший спосіб зрозуміти, чого ти хочеш – записувати всі думки, що тебе відвідують. Заведи звичку кілька разів в тиждень виділяти десять-п’ятнадцять хвилин і просто писати все, що спаде на думку. Серед потоку інформації ти точно знайдеш, що саме зараз турбує найбільше. Також, записуючи проблеми і тривоги, ти будеш відчувати більший контроль над ними і менше переживати.

Спостерігай за собою

Коли один, в хвилину смутку або в стані спокою, прислухайся до себе, своїх відчуттів. Особливо добре це робити на природі, коли ніщо не відволікає. А шум води, листя, рух хмар – все це допоможе сконцентруватися на внутрішньому голосі. Можеш почати з роздумів про нещодавно прочитану книгу чи переглянутий фільм. Аналізуючи поведінку героїв, ти будеш проектувати його на себе і так знайдеш деякі відповіді.

Розпиши свої бажання

У тому ж щоденнику або просто на листочку паперу перерахуй всі мрії, що залишилися в тебе з дитинства. Напиши все, що коли-небудь хотів, але не реалізував, навіть найбезглуздіше. Викресли те, що вже повністю втратило актуальність. Розділи залишилися на категорії: робота, відносини, хобі, освіта і т. п. Уяви, що всі ці бажання здійснилися. Візуалізуй, як ти будеш себе вести, що відчуєш, яким людиною станеш.

Нехай відчуття підкажуть, чи справді ці мрії та цілі твої, варто їх досягати. Залиш тільки ті, що викликають у тебе щирі позитивні емоції. Доповни або перепиши список в разі необхідності. Використовуй його як керівництво до дії. А почни з того, що вико щось максимально просте і емоційно приємне. Наприклад, купи іграшку, про яку мріяв в дитинстві. Це дасть тобі потужний позитивний поштовх для реалізації бажань складніше.

Говори з оточуючими

Близькі, безсумнівно, здатні допомогти тобі розібратися в собі. Але, насправді, можна говорити і з малознайомими людьми. Наприклад, на психологічних тренінгах. Психологи пропонують безліч вправ, що допомагають зрозуміти себе. Наприклад, таке: спочатку ти розповідаєш про проблему, що тебе турбує. Потім співрозмовник ділиться своєю думкою: чому ця проблема виникла, яка твоя роль у ній. Далі ти чи погодишся з думкою людини або, заперечуючи йому, сам знайдеш відповідь.

Використовуй всі доступні способи

Спеціалізована література, психологічні тести, робота з терапевтом, коучем або в групі – якщо відчуваєш необхідність у більш глибокому аналізі, спробуй все. Адже панацеї не існує. І найчастіше саме комплексний підхід дозволяє найбільш точно визначити проблему і шляхи її рішення.

Якщо задуматися, зрозуміти себе не так вже складно. Головне – чесність. Важливо визнати, що тебе турбує. Використовуючи перераховані вище методи, ти напевно знайдеш причину душевних метань. Далі справа за тобою: все, що можливо, виправляй.

Так, іноді це вимагає великої сміливості, зусиль і часу. Але результат однозначно варто. Якщо зараз ти ніяк не можеш вплинути на ситуацію, просто почекай. А ситуації, що ніяк змінити не можна, краще взяти і відпустити. Дозволь цих проблем просто існувати і зніми з себе тягар відповідальності. Твоє головне завдання – за будь-яких обставин насолоджуватися життям.

Поділіться з нами своєю думкою: просто знайти себе? Що цьому сприяє?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code