Правильна постава: як тримати спину рівно?

Правильна постава: як тримати спину рівно?

Існує дуже важлива річ для підтримки здоров’я — це сила правильної постави.

Постава псується з-за багатьох професійних занять, особливо у людей, що ведуть сидячий спосіб життя. Часто погана постава розвивається з дитинства, з-за поганих звичок. У більшості західних країн діти проводять в середньому по п’ять годин на день перед телевізором, не кажучи вже про те, скільки часу вони приділяють комп’ютерним іграм. Людське тіло не пристосоване для такого способу життя. Ваша постава — те, як ви сидите, як стоїте, як ходите, — має надзвичайно велике значення для здоров’я.

Але чому постава настільки важлива?

Все дуже просто. Щоб правильно функціонувати, ваші тканини та органи мають потребу у двох речах — у хорошому кровопостачанні і в хорошій нервацією. Кров розносить по тканинам живильні речовини і кисень, а нерви виробляють електричні імпульси, необхідні для вироблення енергії. Позбавлені одного з цих факторів, тканини почнуть дегенерувати і зношуватися. А що дозволяє здійснити іннервацію і кровопостачання? Ваша постава!

Уявіть собі шланг для поливання. Що станеться, якщо ви пережмете його? Вода перестане текти. Те ж відбувається з судинами і нервовими стовбурами в нашому тілі, коли вони пережаті, м’язи спазмує, іннервація та кровопостачання ускладнені.

А тепер уявіть собі власний хребет, у вас двадцять шість хребців, і між кожним з них проходять судини і нервові корінці, що виходять зі спинного мозку. Вони здійснюють харчування всього тіла. Коли ви сутулитеся або сидите в незручній позі, нервові корінці і судини здавлюються вашими хребцями точно так само, як стискається шланг, по якому тече вода. Ми просто втрачаємо наше тіло можливості отримувати кров і нервові імпульси, приймаючи погану позу.

До чого може призвести неправильна постава?

Погана постава призводить до слабкого здоров’я, м’язи грудей стають млявими, а це, в свою чергу, породжує бронхіти і проблеми з диханням, м’язи живота слабшають, органи черевної порожнини починають погано функціонувати, і це породжує безліч проблем травлення. Багато людей стикаються з такою неприємністю — відвислим животом — і намагаються позбутися від нього за допомогою дієти. Але і втрачаючи у вазі, вони не можуть позбутися від животика. Ніяка дієта не допоможе при в’ялих м’язах живота, якщо ваша постава нехороша.

Почнемо з діагностики

З’ясувати, чи достатньо ви випрямлені, допомагає критичний погляд у дзеркало. Встаньте прямо в тій позі, яка не викликає у вас напруги. Підошви притиснуті до підлоги. У людини з правильною поставою:

– Плечі повинні знаходитися на одній горизонтальній лінії, одне плече не повинно бути вище іншої.

– Лікті повинні потрапляти точно в вигин талії; якщо вони вище талії – це значить, ви занадто піднімаєте плечі; якщо лікті нижче талії або стирчать в сторони – швидше за все, ви сутулитеся. Більше інформації про власну поставу можна отримати, повернувшись боком до дзеркала.

– Проведіть уявну лінію від п’ят до маківки. На ній повинні також бути: коліна, таз, лікті і плечовий суглоб. Пряма лінія проходить через гомілки і стегнові кістки, ділить навпіл грудну клітку і, проходячи через плечовий суглоб і шию, виходить з маківки.

– Зверніть увагу – ребра не повинні занадто видаватися вперед, перебуваючи точно над

Людина прямоходяча, допоможи собі сам!

Алгоритм відбудови правильної постави:

– Підніміть по черзі стопи, покрутіть ногою. Поставте на підлогу – підошва повинна прилягати до підлоги, навантаження розподіляється рівномірно.

Над п’ятами розташовуються випрямлені коліна.

– Переведіть увагу вгору і уявіть собі свій куприк – цей маленький «хвостик» дивиться точно в землю. Тепер ви помітите, що таз висунувся вперед, і над ним нависають живіт і ребра.

– Щоб не згинатися навпіл, потрібно розтягнути живіт на ширину долоні. Покладіть долоню на однойменне підребер’ї (якщо праву на праве). Під долонею не повинно бути кісток – тобто, великий палець торкається нижнього ребра, а мізинець лежить на клубової кістки. Важливо звернути увагу на те, щоб ребра не видавалися вперед, а знаходилися строго над клубовими кістками.

– Продовжуємо рух вгору (відчувайте, як від самого куприка хребет розпрямляється, немов квітка, що тягнеться вгору). Зробіть коло плечима і відкиньте їх назад. Зробіть це легко – не треба зводити лопатки і утримувати себе м’язами верхньої частини спини. За задумом інженерів людського тіла, руки повинні утримуватися грудними м’язами, а не м’язами спини.

– До речі, про руках. Якщо ви все зробили правильно, то тепер лікті знаходяться рівно навпаки вигину талії (вони не стосуються клубових кісток і не стирчать в сторони). Долоні злегка повернені назовні і знаходяться навпроти стегон (не попереду і не позаду них!).

– Нарешті, шия – подумайте про сьомому хребці (можете намацати його рукою). Тут закінчується спина і починається шия. Постарайтеся не згинатися в цьому місці, не вішайте носа! Уявіть собі, як шия продовжує пряму лінію, яку ви тільки що збудували від самого куприка.

– Іноді у людини виникає бажання «задерти ніс» – підняти підборіддя, прогнувши шию в районі 3-4-го хребців. Не варто цього робити – це призводить до порушення мозкового кровообігу. Краще уявіть, як тільки що побудовану вам чудову пряму конструкцію хтось потягнув вгору за ниточку, що виходить з маківки. Підборіддя повинен перебувати рівно над підяремної западиною (точка посередині між ключицями).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code