Правила дружби: як і з ким будувати близькі стосунки

Правила дружби: як і з ким будувати близькі стосунки

Справжня щира дружба допомагає нашій соціалізації, самореалізації, бере участь у формуванні мислення і дає емоційну підтримку.

Друзі – це ті, хто завжди підтримають, допоможуть порадою чи ділом. Але вибирати їх потрібно обачно. Ось кілька правил.

1. Особистісні якості понад усе

Важливо, щоб люди, яких ти пускаєш у своє життя, мали позитивними якостями. Варто дружити лише з тими, хто ставиться до тебе певним чином. І до кого ти сам готовий так ставитися.

Емоційна підтримка та поради

Головна риса вірного друга – він залишається з тобою і в горі, і в радості. Підтримує, робить все, що в його силах, щоб допомогти тобі. Якщо тобі потрібна порада, друг його дасть, але не буде нав’язувати свою думку і ображатися, якщо ти не погодишся з ним. Друзі повинні співпереживати твоєму горю, так і відволікати від проблем, не даючи остаточно загрузнути в зневірі.

Справжнього друга від помилкового відрізняє і те, що він завжди думає, як краще іншого. Навіть якщо його ображає або засмучує твоє рішення, але воно принесе користь тобі, він не стане заперечувати. І знайде в собі сили радіти твоїм успіхам, навіть якщо це буде означати, що ви не зможете так тісно спілкуватися, як раніше.

Баланс «беру-даю»

Щоб спілкування приносило позитив і користь, обидва учасники повинні робити рівноцінний вклад. Не може брати один від відносин більше, ніж віддавати – це суперечить усім законам дружби. Також осіб, що вкладає занадто багато ресурсів в дружбу: часу, емоцій, підтримки; але сам при тому нічого не хоче приймати натомість – рано чи пізно вигорить, а звинувачувати в цьому іншого. Не варто зближуватися з тими, хто не готовий вкладатися у ваші відносини, так ти будеш постійно відчувати себе обділеним. Але будь обережний і з надмірно щедрими людьми. Відсутність балансу завжди тягне за собою незручність і образи.

Взаємний позитивний вплив

Поряд з хорошими друзями, що володіють різними перевагами і домагаються успіхів, ми й самі стаємо кращими. Важливо надихати близьких, мотивувати, допомагати досягати нових цілей і перемог – бути справжньою командою. Як ми вже відзначили, вірні друзі від душі радіють успіхам один одного. У таких стосунках немає місця заздрості і поблажливості в дусі: «Бідолаха, ну нічого, коли-небудь у тебе вийде». Друзі завжди скажуть, що ти молодець, і підкажуть, що варто зробити, щоб домогтися більшого.

Відвертість

З ким ділитися почуттями і думками, як не з близькими людьми. Їм ти в будь-якій ситуації можеш чесно сказати, що думаєш. Ви не будете сперечатися і доводити неправоту один одного, навіть якщо в чомусь не згодні. А якщо ти не прав, один не засудить твою точку зору, а просто відкрито скаже про це. Він не стане насміхатися над емоціями. Обов’язково вислухає, дасть пораду або вкажіть підтримку. Іноді одному і не потрібно нічого говорити. Ти можеш просто виговоритися йому без побоювання бути незрозумілим. Спілкування з справжніми друзями не повинно викликати дискомфорту або сумнівів, а чи варто бути відвертим.

Довіра

Коли ти розповідаєш секрет свого друга, то повинен бути впевнений, що він не зрадить тебе. Також ти завжди знаєш, що можеш покластися на одного. Він не відмовиться від тебе, навіть якщо ти зробиш помилку: підтримає, підкаже, як її можна виправити. Вірні приятелі захищають один одного в будь-якій ситуації і стоять горою за загальні цінності. Друг не буде обговорювати тебе за спиною, розпускати плітки і яким-небудь іншим чином виявляти лукавство.

2. Необхідно вміння обмежувати спілкування з невідповідними людьми

Якщо людина не відповідає перерахованим вище критеріям або яким завгодно способом приносить тобі негативні емоції і створює проблеми – не роздумуючи, припиняй спілкування з ним. Ця людина не є твоїм другом, тому ти нічого не втратиш. Але збережеш свій час, нерви і гідність.

Немає критики і приниження

Іноді під виглядом невинних жартів або моралей люди дозволяють собі критикувати, висміювати і всіляко принижувати особистість іншої людини. Не соромляться вони цього як наодинці, так і можуть виставити одного в невигідному світлі при сторонніх. Якщо у вашому спілкуванні це стало нормою, ні про яку справжню дружбу вже не йдеться. Образливі слова або дії, особливо після того, як ти попросив людину так не робити, говорять про те, що він не рахується з твоєю думкою. Він самостверджується за твій рахунок. Або вважає тебе своїм конкурентом і намагається будь-якими способами обійти. Бережи свою самооцінку, не дозволяй нікому, навіть самим близьким, принижувати тебе.

Не давати себе використовувати

Якщо людина заздрить або намагається самоствердитися за твій рахунок, він необов’язково відразу почне відкрито нападати і принижувати твої успіхи. Це може проявлятися і в нарочитому байдужості до твоїх справах. І в небажанні допомагати. Наприклад, ти постійно просиш одного допомогти з завданням, що дасть тобі можливість стати ближче до важливої мети. Але він ніколи не знаходить час, відмовляє під самими безглуздими приводами. Зате коли послуга знадобиться йому, той знайде спосіб умовити тебе допомогти, навіть якщо це порушить всі твої плани.

Пам’ятай, справжні друзі пізнаються в радості. Коли у тебе все складається добре, а один демонстративно позіхає і каже: «гаразд, що в цьому такого» замість того, щоб щиро порадіти, він заздрить. Заздрісний людина рано чи пізно почне вставляти тобі палки в колеса. А якщо він вже так робить, тим більше, тікай від такого «друга». Те ж стосується відносин, де порушений баланс. Якщо помічаєш, що віддаєш одному все, а натомість не отримуєш, і подяки, припиняй спілкування.

Уникати песимізму

Нерідко буває, що твій друг – хороший загалом-то людина. І не зрадить, і вислухає, і час у нього на тебе є. Але після кожної зустрічі ти відчуваєш якийсь неприємний осад. Причина може бути в тому, що один – закоренілий песиміст і заражає негативним поглядом на світ тебе. Такі люди в усьому бачать тільки чорну сторону. Вони ніколи не вірять в хороший результат справи, не довіряють іншим, чекають підступу. І навіть радіють, коли все обертається погано. Здається, що їх проблеми і біди просто не закінчуються. Як не підтримуй їх і не переконуй в тому, що все буде добре, вони не повірять. І навіть якщо ти вирішиш всі їхні проблеми, вони легко знайдуть нові.

Намагаючись переконати песиміста, ти навряд чи преуспеешь. Зате витратиш купу сил та енергії. А можеш і сам мимоволі піддатися цьому негативу. Тому будь обережний. Якщо людина тобі щиро подобається, повністю припиняти спілкування необов’язково. Однак обмеж його за часом і уникай обговорення важливих речей, в яких тобі потрібен позитивний настрій. Також перестань вирішувати всі проблеми друга-песиміста. Умій відрізнити дійсно невідкладну ситуацію, де без тебе ніяк, від моментів, в яких на тебе просто перекладають відповідальність за власні розчарування.

3. Знайти друзів дуже просто

Якщо тобі не вистачає спілкування або люди навколо виявилися хибними друзями, ти завжди можеш знайти нових. І не варто думати, що в дорослому віці це важко. Існує безліч варіантів. Та ні, ми зараз навіть не про соціальні мережі. Хоча вони – теж відмінний інструмент для формування нового кола спілкування.

Знайомся з людьми особисто

Можливо, ти не робив цього з часів університету, або навіть школи. Однак знайомства наживо все ще залишаються дієвим способом знаходити друзів. Робота, творчі проекти, вечірки і навіть ділові зустрічі – ніколи не знаєш, де зустрінеш цікавого людини. Якщо тобі трапилася справжня родинна душа, не втрачай можливості дізнатися її краще. Не переводь спілкування відразу після першої зустрічі в площину фейсбуку або инстаграма. Запроси людини на каву, в кіно, на виставку. Те ж і з інтернет-приятелями. Щоб стати справжніми друзями, недостатньо переписуватися в мережі. Запропонуй побачитися наживо.

Шукай друзів за інтересами

Дружба, заснована на спільних інтересах, завжди дуже міцна. Зараз існує безліч різних курсів, майстер-класів і тренінгів у різних сферах: від творчості до точних наук. Знайди те, що тобі цікаво, і запишись на пробне заняття. І необов’язково це має бути офлайн. Навіть на онлайн-курсах реально познайомитися з новими людьми, адже там завжди доступні чати, де можна задавати питання, обмінюватися досвідом і спілкуватися. Тільки не забувай про попереднє правило: щоб пізнати людину як слід, не лінуйся бачитися з ним наживо.

Або за спільним цінностям

Якщо тобі поки і так вистачає знань, а хочеться, навпаки, чимось поділитися з іншими, подумай про волонтерство. Почни допомагати у притулку для тварин, зв’яжися з людьми, що проводять збір речей для дитячого будинку, або приєднайся до акції на захист природи. Серед волонтерів та працівників соціальних організацій ти теж можеш знайти друзів. Люди, що безкорисливо допомагають оточуючим і піклуються про природу, вже наділені багатьма позитивними рисами. А спільні цінності зблизять вас. Однак важливо, щоб ти був дійсно зацікавлений у цій справі. Нещирість у таких речах завжди помітна.

Озирнись навколо

Цілком ймовірно, тобі і не потрібно шукати нові знайомства. Ті, хто можуть стати твоїми друзями, є зовсім поруч – серед колег та знайомих. Придивися до людей, з якими бачишся регулярно, але знаєш недостатньо близько. Якщо у вас є спільні інтереси, збігаються цінності і вам легко спілкуватися, чому б не перевести це спілкування на новий рівень? Організуй вечірку і запроси людини, або подзвоніть туди, куди йому й тобі було б цікаво сходити. Навіть якщо стати справжніми друзями у вас і не вийде, ви все одно добре проведете час. Але якщо ти будеш відкритий, виявив непідробний інтерес до особистості знайомого і розкажеш йому про себе, є всі шанси на те, що у тебе з’явиться новий близький друг.

Ось такі вони, правила дружби. Нічого складного тут немає: будь чесний з собою та іншими. Підтримуй і приймай підтримку. Довіряй та поділися тим, що для тебе важливо. Не дозволяй нікому використовувати себе і ображати. І ніколи не закривайся від нових знайомств. А у тебе багато друзів?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code