
Правила, яких необхідно дотримуватися перед тренуванням
Кожній людині, що зважилася «знайти себе» в спорті, необхідно навчитися контролювати рівень фізичної активності. Адже те, що для професійного спортсмена – «банальна» норма, для нетренованої людини може виявитися занадто.
Кардіологи попереджають початківців «активістів»: найбільшу небезпеку при фізичних навантаженнях піддається серце. Лікарі пропонують дуже простий, але досить надійний спосіб оцінки персональних можливостей серця – судити по задишці. Справа в тому, що задишка безпосередньо пов’язана з порушенням частоти, ритму або глибини дихання. Простіше кажучи, її поява означає, що організму не вистачає кисню, і це становить загрозу для серця.
Існують найрізноманітніші методики визначення рівня фізичного стану організму. Один з них – підйом по сходах на 4-й поверх нормальним темпом (за 1,5 хвилини), без зупинок на майданчиках. Якщо ви відчуваєте себе зовсім легко, отже, є резерв. Якщо задихнулися – повторіть спробу підкорити 4-й поверх через кілька годин, але вже обов’язково порахуйте пульс. Якщо він нижче 100 – ви у відмінній фізичній формі, менше 120 – у гарній, нижче 140 – у посередньою, вище 140 – в поганий. В останньому випадку тренування потрібно починати практично з нуля.
Найважливіше правило тренувань – нарощувати інтенсивність і тривалість навантажень поступово. Експерти Американського коледжу спортивної медицини (ACSM) рекомендують неодмінно порадитися з лікарем, перш ніж приступити до тренувань:
• практично здоровим чоловікам у віці 40 років і старше і жінкам – 50 років;
• людям будь-якого віку, у яких є два або більше факторів ризику:
– діагностована гіпертонія,
– куріння,
– цукровий діабет,
– у батьків або братів і сестер до 55 років є серцеві або інші атеросклеротичні захворювання;
• пацієнтам з серцево-судинними, легеневими захворювання, а також патологіями обміну речовин.
No Comment