Причини виникнення і лікування дисбактеріозу

Причини виникнення і лікування дисбактеріозу

Дисбактеріоз – це стан, при якому відбуваються зміни в мікрофлорі кишечника. Зменшується кількість корисних бактерій, що дозволяє у свою чергу розвиватися патогенних мікроорганізмів.

Практично кожна людина хоч раз у житті відчув на собі прояви цього стану.

Близько 90% дорослих спостерігали у себе ознаки дисбактеріозу. І ще частіше – навіть не помічали, що є деякі проблеми з кишечником.

Перша стадія помірне зменшення чисельності облігатних бактерій в порожнині кишечника.

При першій стадії клінічно немає ніяких проявів. І при сприятливому збігу обставин мікрофлора відновлюється, а людина і не підозрює, що був хворий.

Друга стадія – критичне зниження чисельності біфідо – і лактобактерій, розвиток популяції патогенних бактерій.

Якщо з’являються хоч незначні ознаки хвороби, як, наприклад, зниження апетиту, неприємний смак у роті, нудота, здуття живота, пронос (зеленуватого кольору) або запор – це визначає другу стадію.

Третя стадія – запалення стінок кишечника під впливом патогенної мікрофлори.

Якщо при другій стадії клінічні прояви були періодичними, то при третин вони носять хронічний характер. В аналізі калу можна виявити частинки неперетравленої їжі.

Четверта стадія – практично повне домінування патогенної флори.

Якщо ж і на цьому етапі не виправити ситуацію, то це призведе до виснаження організму, авітамінозу та анемії. Це обумовлено розмноженням умовно патогенної і патогенної мікрофлори, а також грибів. Від цієї стадії до розвитку гострої кишкової інфекції всього один крок.

Чому так страшний дисбактеріоз?

Хоча б тим, що при порушенні нормального мікробного складу в кишечнику страждає функція місцевого імунітету. Підвищується ймовірність розвитку алергії, загострення хронічних захворювань, високий ризик вірусних інфекцій… часто дисбактеріоз навіть у першій стадії сприяє появі втоми, безсоння, апатії. Чим більш виражені порушення нормальної мікрофлори кишечнику, тим сильніше буде послаблюватися імунітет.

Як і чому з’являється дисбактеріоз?

Причиною розвитку дисбактеріозу у дорослих може бути вживання антибіотиків, чи інших сильнодіючих лікарських засобів, порушення дієти, фактори навколишнього середовища, куріння, вживання спиртних напоїв. Дисбактеріоз також може бути ознакою і більш страшних станів – імунодефіцитів, викликаних Снідом, онкологією.

Всі ці патогенні фактори можуть викликати як першу, так і четверту стадію дисбактеріозу. Ступінь тяжкості визначається тривалістю і агресивністю діючого фактора і здатністю кожного окремого організму до опору.

Що робити, якщо у вас з’явився дисбактеріоз?

Насамперед скажу, чого НЕ ВАРТО РОБИТИ. Лікувати себе самостійно. Препарати, які застосовуються для лікування дисбактеріозу, має призначати тільки лікар. І контролювати їх прийом і ефективність – так само.

!!!Самолікування загрожує ще більшим порушенням мікробного складу, і, крім того – появою химиоустойчивых мікроорганізмів. А це означає, що якщо в майбутньому знадобиться знову приймати ці препарати – їх ефективність буде істотно знижена, і доведеться замінювати їх на більш сильні, й, відповідно – більш шкідливі для організму.

Щоб підібрати правильне лікування, для початку треба визначитися зі ступенем тяжкості стану. Це досить легко обчислити за клінічними проявами та результатами аналізу калу.

Так само, обов’язково треба виявити, що послужило причиною дисбактеріозу. Можливо, це початок якогось захворювання.

Для корекції мікрофлори використовуються два основних напрямки – знищення патогенної мікрофлори та відновлення нормальної. Перше забезпечується за рахунок застосування антибіотиків і антисептиків, а при необхідності – ще протигрибкових препаратів. Їх призначає лікар після отримання результатів аналізів. Призначення цих груп препаратів потрібно не завжди. Друге – за рахунок препаратів і продуктів, що містять бактерії. Найчастіше до складу їх входять біфідо – і лактобактерії. Сюди відносяться і капсули, і порошок для приготування розчину і закваски для приготування кисломолочних продуктів, наприклад бифидобактериальный комплекс, наріне. Цей ряд препаратів призначається в будь-якому випадку, незалежно від ступеня важкості дисбактеріозу, або самостійно, або після прийому антибіотиків. Бактеріальні препарати у порошках і капсулах так само краще приймати після консультації з лікарем.

!!!Консультація лікаря, огляд і аналізи обов’язкові, якщо є клінічні прояви. Тобто починаючи з другої стадії дисбактеріозу. Під маскою цих проявів може ховатися набагато більш небезпечна патологія, яка потребує тривалого і складного лікування.

Як уникнути дисбактеріозу?

Завдання, загалом-то, не з легких, враховуючи різноманітність факторів ризику. Поліпшення екології, підвищення якості життя, вживання екологічно чистих продуктів…і ще величезна кількість факторів зовнішнього і внутрішнього середовища, які потрібно приводити в норму. Все це – первинна профілактика.

Якщо всі фактори виправити немає можливості, то нормалізація харчування цілком у наших силах. Для цього достатньо 3-4 рази на тиждень вживати свіжі і якісні кисломолочні продукти. Людям похилого віку, а так само тим, у кого ненормований графік роботи, часті стреси або харчування далеко від нормального – такі продукти слід вживати щодня.

А якщо ризик уже є, наприклад – необхідно приймати антибіотики? Тут важливо дотримуватися раціоналізм. Саме тому необхідно, щоб цей процес контролював хороший лікар. Після прийому антибіотиків, чи інших препаратів, що впливають на кишечник, має сенс додати в раціон кисломолочні продукти, що містять біфідобактерії, навіть якщо клінічних проявів немає.

Пам’ятайте – найважливіше, це здоровий спосіб життя і правильне, раціональне, екологічно чисте харчування.

Мікробний склад травної системи

prichini viniknennya l kuvannya disbakter ozu 1 - Причини виникнення і лікування дисбактеріозу

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code