Прості правила ділової переписки

Прості правила ділової переписки

Робота у великих компаніях передбачає постійну комунікацію з людьми: з керівництвом, з колегами, з клієнтами, з діловими партнерами. У наше століття високих технологій таке спілкування часто відбуватися за допомогою електронної пошти. І дуже часто ми стикаємося з написання ділових листів. З цієї причини вкрай важливо знати, як вести подібні листування, дотримуючись кілька простих правил.
1. Одним з найважливіших моментів написання ділового листа є привітання. Не має значення яка тематика листа, потрібно завжди пам’ятати, що до співрозмовника по листуванню потрібно ставитися шанобливо: привітати його і представитися.
2. Ніякого флуду! Ділова переписка не допускає велику кількість окличних і питальних знаків, смайлів і іншого. Фраза типу «Довго нам ще чекати?????!!!(((» не буде серйозно сприйнятий одержувачем. Необхідно пам’ятати, що це діловий лист, а не листування з друзями.
3. Орфографічні помилки неприпустимі. Писати потрібно грамотно, дотримуючись правил орфографії та пунктуації. Слова потрібно писати без помилок, розставляти розділові знаки правильно, інтонацію передавати вірно.
4. Неприпустимо забувати про елементарної ввічливості. Не має значення, наскільки велике бажання і як далеко хочеться попросити пройти співрозмовника, зробити це необхідно максимально коректно («Посилати потрібно грамотно»). А якщо серйозно, лист може прочитати людина, співробітник компанії, який абсолютно не винен у ситуації, яку йому описують, і грубити йому не просто нерозумно, а не до жодному разі не можна.
5. Правильно передавати зміст листа і чітко викладати свої думки. Для того щоб переписка була продуктивною, потрібно вірно сформулювати свої думки і викласти їх в листі, так щоб співрозмовник зрозумів що малося на увазі.

6. Завершення листа. В кінці листа потрібно правильно попрощатися з співрозмовником: якщо потрібно написати слова подяки, побажати йому вдалого дня, і ввічливо попрощатися.
7. Підсумувавши вищесказане, можна скласти таку схему ділового листа: привітання, представлення, виклад суті листа, ситуації, слова подяки і прощання.
Дотримуючись цих нескладних правил, ділова переписка буде мати позитивний результат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code