Самі шкідливі звички людини і як з ними боротися

Самі шкідливі звички людини і як з ними боротися

Шкідливі звички – вони ж стереотипи поведінки – є у кожного, і часом людина навіть не помічає, як вони впливають на його життя. Але, навіть непомічені, ті все одно завдають шкоди здоров’ю, фізичному або моральному, створюють труднощі в житті і всіляко її псують. Щоб поліпшити якість життя, з такими звичками потрібно боротися. Ми розповімо, як.

Що собою представляють шкідливі звички

Звичка – це певна поведінка, дія, що людина повторює з разу в раз. Якщо воно призводить до негативних наслідків, значить, мова йде про шкідливою звичкою. Не завжди цей шкода очевидна. Він може накопичуватися роками або людина просто не пов’язує виникають проблеми з їх першопричиною.

Існує думка, що в сучасному світі медіа спеціально пропагують негативні стереотипи (вживання алкоголю, наприклад), щоб людьми було простіше управляти. Навмисно це відбувається чи ні, але багато з них дійсно дуже популярні. А яка виникає внаслідок того ж захоплення спиртним залежність виразно робить людину більш навіюваною. І, крім здоров’я, він ще втрачає контроль над власним життям.

Наявність слабкостей заважає і соціального життя, псує стосунки між людьми і всіляко їх роз’єднує. Навіть одна шкідлива звичка може зіпсувати твоє життя на всіх рівнях, якщо вчасно за неї взятися. Так що, повторимося, варто дізнатися ворога в обличчя. Що ж відноситься до шкідливих стереотипів поведінки?

1. Вживання речовин, що викликають залежність

Тут, здавалося б, нічого пояснювати. Всі знають, що алкоголь, тютюн та інші наркотики здатні викликати залежність і завдавати непоправної шкоди організму. Тим не менш у наші дні ці речовини, як і раніше популярні і широкодоступны. Людина, що не знає міри, дуже легко підсаджується на них, його здоров’я та соціальна життя руйнуються. Не будемо зайвий раз лякати тебе страшними картинами і перераховувати всі можливі хвороби від імпотенції до раку. Просто нагадаємо про важливість міри у всьому.

2. Поганий режим дня

Гаджети, улюблені серіали, стреси, дедлайн на роботі або повний шлунок – причин, з-за яких людина пізно лягає і неспокійно спить, безліч. І скільки б лікарі не твердили про необхідність 8-годинного сну, що щодня починається і закінчується в один і той же час – більшість людей так чи інакше порушують режим, а потім весь день почувають себе пригнічено. Недосипання або, навпаки, надлишок сну призводять до різних хвороб.

3. Сидячий спосіб життя

У двадцять першому столітті ця проблема – одна з найпоширеніших. Рух необхідно для здоров’я, але мільйони людей відчувають брак фізичної активності. Що призводить до порушення обміну речовин, депресій, ожиріння і т. д. Тому всім, особливо при сидячій роботі, потрібно займатися спортом, гуляти пішки.

4. Неправильне харчування

Переїдання, захоплення дієтами або зловживання шкідливими продуктами – будь-яке відхилення від збалансованого раціону шкодить здоров’ю. Жирна та солодка їжа здатні викликати залежність нарівні з наркотиками – і це не жарти. Безліч людей страждають від розладів харчової поведінки. Переїдання – найпопулярніше з них. Воно призводить не тільки до зайвої ваги, але і до захворювань, починаючи з діабету закінчуючи проблемами з кишечником. А порушення мікрофлори цього органу в свою чергу веде до ще більш тяжких наслідків. Тому медики вважають, що краще недоїдати, ніж переїдати.

5. Порушення водного балансу

Вода – важлива частина будови організму людини і вона бере участь у всіх процесах, що відбуваються в ньому. Тому якщо пити недостатньо рідини, порушується травлення, в органах накопичуються токсини, тіло швидше старіє. Щоб цього уникнути, потрібно пити регулярно. Добова норма для кожного своя, приблизно 0,3-0,4 л на 10 кг маси тіла. Підтримувати водний баланс нескладно: просто заведи звичку вживати воду вранці, перед їдою і тоді, коли хоча б трохи хочеться пити. Але зауваж, що мова йде саме про простій воді. Чай, суп, а тим більше алкоголь – не в рахунок. Щоб урізноманітнити смак води, в неї можна додавати свіжовичавлені соки – смачно і корисно.

6. Зловживання кавою та чаєм

Чому ж чай не підходить для втамування спраги? Він, як і улюблений багатьма кави, навпаки – зневоднює. Тому після чашки чорного чаю тобі знадобиться випити ще більше води, щоб організм не постраждав від порушення водного балансу. Міцну каву або чай, звичайно, дають відчутний прилив енергії. Але, якщо випити трохи більше норми, відразу забезпечені проблеми зі сном. Кофеїн, що входить до складу напоїв, викликає звикання, погано впливає на серце і організм в цілому. Зовсім відмовлятися від чаю і кави, може, і необов’язково. Але потрібно стежити за тим, скільки в день ти п’єш, і наскільки міцний напій. Якщо тобі просто потрібна чашка чогось гарячого, має сенс замінити чорний чай трав’яний, а кава – гарячим шоколадом або цикорієм.

7. Фанатизм з ліками

Якщо при найменшому кашлі пити жарознижувальну, вживати всі вітаміни без розбору і приймати антибіотики просто «на всяк випадок», великий ризик не поліпшити своє самопочуття, а зовсім навпаки – нашкодити йому куди сильніше, ніж на це здатний вірус. Будь препарат містить сильнодіючі речовини, приймати які без реальної необхідності просто небезпечно. У більшості випадків впоратися з легким нездужанням можна за допомогою гарячого чаю з лимоном, міцного сну та гарного настрою. Останнє – важливий запорука здоров’я. Причиною багатьох хвороб стають не зовнішні чинники, а стрес і нервове перенапруження. А приймати медикаменти варто тільки тоді, коли ніяких інших можливостей поліпшити стан немає, і тільки під контролем лікаря.

8. Некультурность

Задумайся, наскільки приємно спілкуватися з людиною, чия мова рясніє всілякими лайливими виразами, словами-паразитами; що не може зв’язати й двох слів без якого-небудь «типу» і так само пише; який через фразу плюється, говорить на підвищених тонах, ігнорує будь-яку субординацію… Список можна продовжувати нескінченно. Норми культури придумані не просто так і, незважаючи на швидкий розвиток прогресу, ніколи не застаріють. Адже коли людям приємно спілкуватися один з одним, їм простіше знайти спільну мову. Тому завжди варто стежити за культурою своєї поведінки, особливості мови. Розвинути її допоможуть книги, подкасти хороших ораторів і розмови з мудрими цікавими співрозмовниками.

9. Залежність від комп’ютерних ігор

Безневинне захоплення модною грою цілком здатне перерости у справжню манію. Коли людина перестає цікавитися всім, окрім гри, страждає психіка. Руйнуються стосунки з оточуючими. Величезна кількість часу витрачається даремно, а сидячий спосіб життя здоров’я теж не додає. Подібні розваги гарні в міру, як невелика частина насиченого активного життя, але ні в якому разі не її головна мета.

10. Азартні ігри

Такий тип ігор куди небезпечніше комп’ютерних, адже навіть без залежності здатний досить сильно зіпсувати життя. Можна програти значну суму грошей, залізти в борги і т. д. Щоб уникнути таких ризиків, азартних ігор краще уникати взагалі. Адже що казино, що тоталізатор влаштовані таким чином, щоб у гравця практично не було шансів виграти навіть невелику суму. А про великі виграші і говорити нічого. Якщо хочеться ризикнути заради багатства, краще подумати про створення своєї справи або спробувати якось реалізуватися в улюбленому хобі. А от намагатися заробити в азартних іграх – ненадійна і небезпечна затія.

11. Незахищений секс

Насичена інтимне життя – це, звичайно, чудово. Однак багато відправляються назустріч любовним пригодам, забувши про всяку обережність. А адже незахищений секс може принести в життя безліч проблем, як зі здоров’ям, так і матеріальних. Уникнути цього легко. Від небажаної вагітності і венеричних захворювань захистить звичайний презерватив. Також не варто вести випадкову знайому до себе додому і пити запропоновані нею напої, щоб уранці не побачити, що тебе пограбували.

12. Жадібність

Прагнення тільки споживати блага і покращувати своє матеріальне становище, ніколи не допомагаючи іншим – не найкраща риса. В кінцевому підсумку звичка у всьому шукати вигоду призводить до того, що люди пробують незаконні способи заробити. При цьому гроші зовсім не є гарантією щастя. Нечесний заробіток тягне за собою серйозні наслідки. А жадібні люди відштовхують від себе всіх, крім тих осіб, що самі не проти нажитися на інших. До того ж зациклений на грошах людина не може знайти спокою, вічно переживаючи за збереження свого стану і про те, як його примножити. Гроші повинні бути лише засобом для поліпшення життя, але не самоціллю. Щоб навчитися простіше ставитися до грошей, психологи радять регулярно відраховувати на благодійність хоча б 5-10% доходу.

13. Нестриманість

sam shk dliv zvichki lyudini yak z nimi borotisya 1 - Самі шкідливі звички людини і як з ними боротися

Коли руйнуються плани, надії не збуваються, хтось підводить або просто випадково приносить неприємності – в таких ситуаціях дуже важко стримати негативні емоції. Деякі люди і не намагаються. Звичка реагувати на будь-яку дрібницю скандалом не красить людину і, що найприкріше, ніяк не допомагає вирішити проблему. Якщо її можна якось виправити, ефективніше витратити енергію на пошук виходу. А якщо нічого зробити вже не можна, замість того, щоб злитися, кричати і лаятися, краще відпустити ситуацію і переключити увагу на щось більш позитивне.

14. Егоїзм

Життя в суспільстві передбачає взаємодію з іншими людьми і постійний пошук компромісів. Якщо їх не шукати і постійно діяти тільки в своїх інтересах, побудувати нормальні відношенні з оточуючими не вийде. Звичайно, протилежність – бездумний альтруїзм і поступки у всьому – теж щасливого життя не сприяє. Такої людини в результаті просто перестануть поважати. Але від егоїзму варто позбуватися, якщо не хочеться жити в самоті. Важливо розуміти, що інший чоловік нічим не гірше і теж має повне право на те, щоб його потреби були задоволені. Взаємовигідне рішення ж варто шукати тільки через діалог.

Як побороти шкідливу звичку

Якщо ти помітив у себе якісь з перерахованих вище поведінкових стереотипів, не засмучуйся. Попереджений – значить озброєний. Тепер, коли ти точно знаєш, з чим потрібно боротися, робити це буде простіше. Але ми не відкриємо істину, якщо скажемо, що головне в цьому – щире бажання. Тобі потрібно зрозуміти, який сильний шкоди завдає звичка, і захотіти змінити це. Іноді для цього достатньо проаналізувати своє життя. В іншому випадку може допомогти вивчення матеріалів з теми, наприклад, про всі можливі негативні наслідки такої поведінки.

Якщо в твоєму оточенні схожі звички – норма, варто його переглянути. Підтримка близьких і друзів дуже важлива для позитивного результату. Тому оточуй себе усвідомленими мудрими людьми, що ведуть здоровий спосіб життя і можуть показати хороший приклад. Знайди справа, що не буде тільки відволікати від звички, але і розвивати твої тіло і розум. Спорт, творчість, подорожі – можна знайти безліч таких занять. Більше читай, дивись хороше кіно. Матеріали, що романтизують речі, від яких ти хочеш позбутися, ігноруй. Якщо розумієш, що не справляєшся сам, не соромся звернутися до психолога. Правильна терапія в такій ситуації не зашкодить.

Подолати шкідливі звички допомагає, в першу чергу, бажання, але важлива і усвідомленість. Коли ти точно знаєш, у чому твоя мета, і йдеш до неї невеликими, але впевненими кроками, досягти її не складе праці.

Поділися з нами, від якої звички ти хотів би позбутися?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code