Шпаргалка для спортсмена: 5 способів захистити суглоби

Шпаргалка для спортсмена: 5 способів захистити суглоби

Більшість професійних спортсменів, а часто і любителі час від часу отримують травми. Від сильних фізичних навантажень страждають кістки, м’язи, зв’язки і, звичайно ж, суглоби. Вони ушкоджуються найчастіше в контактних видах спорту. Нерідко спортсмени травмуються під час бігу, стрибків або виконання силових вправ.

На 100% позбавити себе від ризику пошкодження суглобів неможливо. Але при правильному підході до тренувань і способу життя цілком реально знизити ймовірність травм до мінімуму. Для цього ми пропонуємо вам 5 дієвих способів захисту суглобів.

1. Завжди розминайтеся

Досвідчений спортсмен ніколи не нехтує розминкою. У той час як новачки часто недооцінює її значення для зв’язок і суглобів.

Розминатися потрібно перед кожним тренуванням. І не важливо, скільки у вас є часу: ви втратите набагато більше, якщо травмуєтеся. Розминка дозволяє розігріти м’язи і зв’язки. Вона покращує рухливість суглобів і збільшує приплив крові до органів опорно-рухової системи.

shpargalka dlya sportsmena 5 sposob v zahistiti suglobi 1 - Шпаргалка для спортсмена: 5 способів захистити суглоби

Після розминки зв’язки стають еластичними, збільшується м’язова координація та сила. Тому ризик пошкодження суглобів або будь-яких інших травм зменшується в рази.

2. Не стрибайте вище голови

Не намагайтеся сьогодні зробити те, до чого багато спортсмени йдуть довгі роки. Ваші бажання повинні відповідати можливостями. А можливості організму при регулярних тренуваннях збільшуються поступово.

shpargalka dlya sportsmena 5 sposob v zahistiti suglobi 2 - Шпаргалка для спортсмена: 5 способів захистити суглоби

Навантаження повинна постійно збільшуватися. Але якщо ви не професійний спортсмен, і вам не потрібно ставити олімпійські рекорди, краще не форсувати події. Тихіше їдеш – далі будеш. Не варто продовжувати тренування при сильної втоми. Немає необхідності піднімати занадто велику вагу, щоб щось комусь довести. Не потрібно занадто високо задирати планку. Загалом, не намагайтеся зробити те, на що не здатні, і ймовірність травми значно зменшиться.

3. Дотримуйтесь правильну техніку

Якщо ви тільки починаєте тренування, стежте за тим, щоб кожна вправа виконувалась ідеально точно. Приділіть техніці достатню кількість часу і зусиль. Ці вкладення в майбутньому окупляться сторицею, так як ви позбавите себе від багатьох проблем зі здоров’ям.

Дуже часто травми пов’язані з неправильною технікою виконання вправи. У той час як основна навантаження має припадати на м’язи, вона часто перерозподіляється на суглоби, зв’язки і кістки.

shpargalka dlya sportsmena 5 sposob v zahistiti suglobi 3 - Шпаргалка для спортсмена: 5 способів захистити суглоби

Порушуючи техніку виконання вправи, ви можете отримати кращий результат. Наприклад, підняти штангу поважче або більше разів підтягнутися на турніку. Але не варто займатися самообманом. Краще взяти меншу вагу, і зробити вправи ідеально точно. Такий підхід сприяє зміцненню м’язів, підвищення спортивних результатів, а заодно захищає вас від пошкоджень суглобів. Якщо ви не знаєте, як робити вправу правильно, скористайтеся послугами тренера або подивіться кілька роликів на YouTube.

4. Повноцінно харчуйтеся

В організмі спортсмена повинно бути все необхідне, щоб всі структури його кістково-м’язової системи розвивалися в результаті постійного тренувального процесу. Щоб м’язи росли, а зв’язки міцніли, людина повинна отримувати повноцінне харчування. У ньому повинно бути достатньо білка, поліненасичених жирних кислот, вітамінів і мікроелементів.

shpargalka dlya sportsmena 5 sposob v zahistiti suglobi 4 - Шпаргалка для спортсмена: 5 способів захистити суглоби

Існують добавки, які при постійному прийомі дозволяють зміцнити суглоби і зменшити ризик їх пошкодження. З цією метою можна приймати:

– глюкозамін – по 500 мг, 3 рази на день;

– хондроітин – по 400 мг тричі на добу (часто хондроітин і глюкозамін входять до складу одного препарату або БАД);

– гідролізований колаген (желатин) – по 5 грам на добу;

полівітамінні комплекси.

5. При необхідності скасувати або припиніть тренування

Якщо ви відчуваєте втому, м’язову слабість, у вас піднялася температура тіла або болить суглоб, не варто займатися в цей день. Краще сьогодні скасувати одне тренування, ніж травмуватися і пропустити цілий місяць.

shpargalka dlya sportsmena 5 sposob v zahistiti suglobi 5 - Шпаргалка для спортсмена: 5 способів захистити суглоби

Іноді людина відчуває біль в процесі самої тренування. У цьому випадку її слід негайно припинити. Інакше ви можете посилити пошкодження. Тренувальний процес потрібно зупинити до того моменту, коли біль повністю пройде. Якщо вона зберігається, зверніться до лікаря.

Автор: Глазков Юрій Костянтинович – травматолог-ортопед, кандидат медичних наук, дійсний член ESSKA, AAOS, АСТАОР, АТОР. Нагороджений премією «Кришталевий Лотос» в номінації «Кращий спортивний травматолог-2018».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code