Скільки коштує здоров’я в наші дні?

Скільки коштує здоров’я в наші дні?

Вкладаючи в себе гроші, час і турботу, ви робите саме довгострокове і надійне капіталовкладення. Але скільки в себе потрібно вкладати? Необхідно бути нащадком Рокфеллера чи можна вести здоровий спосіб життя, володіючи скромними фінансовими можливостями? Щоб мати об’єктивну картину, ми звернулися не тільки до офіційних визначень і цифр, але і провели соціологічне дослідження серед нашої цільової аудиторії.

Що таке здоровий спосіб життя?

Ось яке визначення здоров’ю дає Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ): «Здоров’я – це стан повного фізичного, духовного (емоційного) та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад». Звідси випливає визначення здорового способу життя – це свідоме, активне ставлення до власного здоров’я, акумулювання певних позитивних або нейтралізація негативних факторів, зовнішніх і внутрішніх.

sk l ki koshtu zdorov ya v nash dn 1 - Скільки коштує здоров’я в наші дні?

З наших респондентів тільки 1% дотримується саме такого способу життя. Решта 99% визначають ЗСЖ по-своєму – в загальній масі наголос робиться тільки на фізичне благополуччя, тоді як духовне і соціальне не належать до життєво необхідним і важливим аспектам. Турбота про емоційний (духовний) стані хвилює 6% жінок. Ніхто з опитаних чоловіків, схоже, взагалі не знайомий з поняттям емоційного благополуччя і ЗСЖ, відповідно, піклуватися про нього не збирається.

Примітно, що відкидаючи турботу про душевний спокій, 28% чоловіків, трохи замислившись, вирішувались-таки віднести до ЗСЖ повноцінний секс і приймалися у фарбах розписувати нашим кореспондентам, яким має бути якість обговорюваного елемента. Таке буйство емоцій наводить на думку, що секс «як треба» – це і є турбота чоловіків про емоційному благополуччі.

Серед жінок на пряму взаємозв’язок сексу і емоційного комфорту вказали тільки 12%, але підміни понять «секс» і «емоції» ми не виявили. Привертає увагу ще один нюанс: якщо серед чоловіків, які назвали секс як частина ЗСЖ, відсотки за віковими категоріями розподілилися рівномірно (від мала до велика), то у жінок вікова категорія має чіткі межі: від 32 до 37 років.

Шкідливі звички дорогого коштують

Неодмінний атрибут ЗСЖ – це відсутність шкідливих звичок. Наші респонденти до них віднесли тільки куріння і алкоголь. Причому останній вважається шкідливим, тільки якщо вживається в дуже великих кількостях. Прикро, але про якість алкоголю згадали лише 7% жінок. До речі, ВООЗ відносить до шкідливих звичок не тільки вживання алкоголю та тютюнопаління, а також переїдання, надмірний перегляд телепередач і відсутність фізичної активності. 3% жінок вважають, що вести здоровий спосіб життя – означає всього-навсього виключити шкідливі звички. Відсутність спорту, відпочинку та збалансованого харчування при цьому вважається нормою.

Такої ж думки дотримується 38% чоловіків. Дивує, що таке скупе ставлення до здоров’я виявилося в групі, чий дохід набагато вище середнього: від 3 тисяч доларів на місяць. Регулярну діагностику і своєчасне відвідування лікарів 51% жінок вважають нормою. І тільки 2% чоловіків думають так само. Щомісячний дохід цієї групи респондентів в середньому склав 600 доларів. Більшість чоловіків (96%) віком 22-28 років із середньомісячним доходом вище тисячі доларів взагалі визнали цей пункт зайвим і наполегливо вимагали у кореспондентів викреслити його зі списку. Що ж, як кажуть, поки грім не вдарить…

Чого не вистачає і скільки це коштує?

Ми попросили наших респондентів відповісти, чи вони будуть вкладати в себе більше, якщо їх дохід збільшиться хоча б на 50%. Якщо будуть, то що саме? Чого дуже хочеться, але поки це не представляється можливим через обмежує фінансового чинника.

sk l ki koshtu zdorov ya v nash dn 2 - Скільки коштує здоров’я в наші дні?

Чоловіки в більшості своїй відповідали швидко і чітко, як ніби вони тільки що складали бізнес-план свого ЗСЖ. У жінок від можливості збільшення доходу розбігалися очі. Виявляється, як багато милим дамам не вистачає для щастя! Вони хотіли все: заміський будинок, команду особистих лікарів, косметолога, трихолога, психолога, масажиста, домашній спортзал, особистого інструктора, кухарі, солярій, вітаміни і коханця!!! Прикинувши, що на додаткову половину доходу цю свиту ніяк не потягнути, вони згнітивши серце вибирали.

sk l ki koshtu zdorov ya v nash dn 3 - Скільки коштує здоров’я в наші дні?

Частина опитаних не планує вкладати в своє здоров’я більше грошей навіть при зростанні доходу: основний обмежуючий чинник для них – не фінанси, а відсутність часу. Рівень доходу цієї групи респондентів перевищує 2 тисячі доларів у чоловіків і тисяча доларів – у жінок. Також усі без винятку в цій групі вказали, що для того, щоб вести здоровий спосіб життя, достатньо поїсти і поспати.

Здоров’я: бути чи не бути?

Один респондент, жодним чином не веде здоровий спосіб життя, влучив у яблучко, помітивши, що ЗСЖ – це материк Австралія: всі знають, що він десь є, але це нікому не цікаво. Більша частина респондентів наполегливо продовжують стверджувати, що ЗСЖ – це відчутна стаття витрат, правда 69% відразу ж зізнаються, що жодного разу не підраховували, скільки коштує здоровий спосіб життя! Хтось примудряється вести його при середньомісячний доход 300 доларів і нижче, а хтось наполегливо стверджує, що на це немає грошей (віддаючи при цьому похід в нічний клуб, а не в фітнес-центр).

При хорошому розкладі ЗСЖ може бути не дуже витратним. Почнемо з того, за що грошей не беруть. На чолі кута – сон, якого катастрофічно не вистачає більшості городян. Про сні говорять з таким придихом, як ніби за годину сну нам необхідно платити! Брати гроші зі сплячої людини не передбачено ще ні одним законодавством, однак виспатися – заповітна мрія більшої частини населення. Але ось парадокс: незважаючи на всі нарікання з приводу недосипання, знайти вільний столик в ресторані, нічному клубі або кафе в 12 ночі в п’ятницю неможливо!

Сюди ж відноситься і режим, який, як і сон, залежить від здатності до самоорганізації і самоконтролю. Секс і позитивні емоції – також абсолютно не витратні статті, було б бажання. Спорт або активність при певному підході – стаття знову-таки малобюджетна. Біг по парку, футбол на вулиці, ковзани, плавання і т. п. вимагають серйозних, але разових вкладень тільки в екіпіровку – зимову і літню.

Постійна щомісячна стаття витрат – на збалансоване харчування. Погодьтеся, підтримувати здоров’я, харчуючись макаронами та картоплею, неможливо. Але, з іншого боку, це можливо і при мінімальному бюджеті і грамотному підході. Знову ж таки – було б бажання!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code