Спорт на пляжі

Спорт на пляжі

Влітку пляжі перетворюються на величезний спортивний зал під відкритим небом, в яких можна займатися різними видами спорту. Для тих, у кого «алергія» на заняття в закритих приміщеннях, влітку зникає всякий привід для виправдання свого неробстваі з’являється можливість привести своє тіло в відмінну спортивну форму. Фахівці з фітнесу рекомендують не втрачати таку можливість.

На морському березі можна не лише засмагати і купатися, але і грати в різні ігри — починаючи від футболу і закінчуючи фрізбі. Причому пляжні види спорту здобули неабияку популярність у всьому світі, підтвердженням чому — прийняття в олімпійську програму пляжного волейболу. На черзі — пляжний футбол та гандбол.

У колі або з сіткою

Різноманітні ігри з волейбольним м’ячем — одні з найпопулярніших на пляжі. Часто можна побачити компанії, встали в коло і перебрасывающие м’яч один одному. Для такої гри не знадобиться ні розмітка, ні що-небудь інше. А ось для правильного пляжного волейболу потрібна майданчик (16 х 8 м) з натягнутою посередині волейбольною сіткою.

Цей вид спорту походить від класичного волейболу і має з ним багато спільного. Але є і відмінності, причому досить істотні. Наприклад, команда складається з двох, а не з шести осіб, розмір кожної половини майданчика 8 x 8 м (а не 9 x 9, як в класичному), гра ведеться до 21 очка, а не до 25. Крім того, сторони міняються половинами поля після кожних семи набраних очок. Робиться це для того, щоб команди однаково залежали від зовнішніх чинників (сонце, вітер), які при досить довгих інтервалах у грі можуть змінюватися.

Гра включає раптові і швидкі пересування, стрибки, падіння і інші дії. У зв’язку з цим велике значення має швидка реакція, правильна орієнтація на майданчику, точність і мн. ін. якості, необхідні в грі та розвиваються нею.

З медичної точки зору пляжний волейбол володіє винятковими оздоровчими властивостями. Він дозволяє варіювати навантаження в залежності від стану здоров’я і благотворно впливає на серцево-судинну, дихальну і м’язову системи. Крім того, фізичні навантаження в грі переносяться легше і веселіше, ніж в неігрових видів спорту. А за рахунок емоційного підйому і спілкування близьких по духу людей волейбол дозволяє позбутися від нудьги, депресії, додаючи до гарної фізичної форми відмінний настрій.

Тарілка плюс собака

Не втрачають актуальності і такі звичні для пляжу види спорту, як бадмінтон та фрізбі.

Для того щоб грати в перший з них, потрібно лише взяти дві ракетки і волан і знайти місце на пляжі — навіть натягувати сітку не обов’язково. При цьому і принцип гри любителів і професіоналів відрізняється досить значно: якщо профі прагнуть пошвидше «упустити» волан на боці суперника, то любителі, навпаки, намагаються, щоб він якомога довше не вийшов з гри.

На професійному рівні гра складається максимум з трьох геймів до 21 очка кожен, однак існують і свої нюанси — при рахунку 20:20 виграти можна лише при перевазі в 2 пункти, а максимально допустима кількість балів — 30. Для перемоги потрібно виграти у двох партіях. Проте любителі найчастіше цих правил не дотримуються і воліють «полегшений» варіант гри, коригуючи правила під себе. Так, наприклад, гра зазвичай ведеться до 15 очок.

Цікаво, що незважаючи на уявну простоту, бадмінтон — один з видів спорту з великим фізичним навантаженням і один з найбагатших і найскладніших з технічної точки зору. Наприклад, профі за матч пробігають до 10 км і втрачають кілька кілограмів ваги.

Фрізбі — це перекидання один одному пластмасового диска (в нас його частіше називають тарілкою). Особливо приємно грати в нього сильний вітер на «слабозаселеному» ділянці пляжу.

У фрізбі можна грати не тільки з сусідом або родичем, але і з домашнім улюбленцем, яким гра принесе не менше задоволення, ніж людині. З’явився навіть окремий вид спорту дог-фрізбі. Участь у ньому можуть всі собаки, які вміють ловити літаючу тарілку, незалежно від розмірів і родоводу.

Найпростіша гра — ловля собакою диска, кинутого господарем, і повернення снаряда на вихідне місце — ідеальна для чотирилапих «любителів». Якщо ж ваш пес вже досяг у цьому елементі чималої майстерності, переводите його на наступний рівень — артистичний дог-фрізбі. Тут важливо не просто зловити тарілку, а виконати при цьому який-небудь трюк — перекид, переворот і т. п. На офіційних змаганнях такі ігри найчастіше проходять під музику, а майстерність вашого чотириногого партнера оцінюється не тільки балами за техніку, але і за артистизм.

Загалом, пограти на пляжах є в що — було б бажання провести відпочинок активно.

Плавання

Під час плавання у людини працюють всі м’язи. Завдяки йому збільшується об’єм легенів і зміцнює м’яз серця, захищаючи від маси проблем у майбутньому. Інструктори фітнесу рекомендують перед тим, як зануритисяу воду, обов’язково трохи розігріти і розтягнути м’язи.

Гімнастика на березі

Сама надійна і доступна форма максимального використання пляжу для зміцнення здоров’я та фізичної активності, це прогулянки в хорошому спортивному темпі по березі. Краще всього ходити у воді, яка доходить до коліна. Це чудова вправа на зміцнення м’язів ніг і активацію судин кінцівок. Його часто рекомендують фахівці у флебології для профілактики і лікування варикозного розширення вен.

Точно також, подвійно корисний біг у кромки води, де так багато легких корисних іонів повітря,а ще й йога, тай чі і прості гімнастичні вправи. При такому початку дня відмінне самопочуття і настрій Вам гарантовані.

Серфінгі бодибординг

Щоб займатися цими видами спорту, найкраще записатисяхоча бна коротенькі курси і пройти ази з інструктором з фітнесу. За тиждень можна цьому навчитися. Ці заняття на воді підсилюють обмін речовин в організмі, спалюють жир і інтенсивно зміцнюють м’язи ніг, рук, спини та шиї. Той, хто практикуєзаняття цими видами спорту, сміливо може сказати: «Прощайте, болі в попереку!»

Інструктори фітнесу рекомендують, перш ніж заходити у воду, познайомитися з тим, яке там дно – пісок або скелі. Скелі можуть бути гострими, як бритва і навіть при спокійному морі принести багато неприємностей.

Навіть трохи прохолодна вода може викликати серйозне переохолодження організму, тому довго займаючись у воді, краще користуватися неопреновим костюмами.

Для початківців в серфінгу корисно перебувати на заняттях в касці, особливо якщо вони проходять на невеликій глибині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code