Стервоиды і химигады

Стервоиды і химигады

Дуже слизька тема, насправді. Оскільки самі закликаємо тебе бути масивно-м’язистим. Але бодібілдингом процес цього телостроительства не називаємо. Принципово. Оскільки впевнені: ти можеш довести себе до цілком імпозантних кондицій, не вдаючись до порошків, мікстур і іншим пігулкам, без яких жоден сучасний культурист себе не мислить. Білкові або вуглеводні харчові добавки — це ще нічого. Якщо ковтати їх у суворій відповідності з рекомендаціями фітнес-тренера, то особливої шкоди не буде. Хоча елементарний здоровий глузд підказує: забезпечити всім необхідним додаткові 20-25 кг м’язів організму буде непросто.

І стане ще складніше, якщо ці 20-25 кг ти наростив за рахунок препаратів, що містять гормональні засоби — прогормоны і стероїди. Розплата за рельєф м’язів може бути непередбачуваною. У тому числі й тому, що…

Навіть відомі виробники часто «забувають» вказати в інструкції ряд компонентів, які офіційно заборонені, наприклад, Міжнародним олімпійським комітетом (МОК). У більшості випадків дискваліфіковані за результатами допінг-контролю спортсмени виправдовувалися саме цим. І небезпідставно. Власне розслідування МОК, проведений кілька років тому, показало: майже 15% з 634 нібито негормональних добавок від різних виробників з 13 цивілізованих країн містили заборонені компоненти (прогормоны і стероїди), не зазначені в інструкції.

Дуже часто виробники прибігають до найпростішої хитрощі: присвоюють гормональних добавок нові назви, після чого абсолютно спокійно вказують їх в інструкції. Оскільки окрім самих виробників, ніхто не знає, що це таке.

Дія багатьох препаратів на організм (навіть тих, які в помірних дозах використовуються в традиційній медицині для лікування різних гормональних порушень) не цілком вивчений.

І ще. Гормональні препарати можуть бути смертельно небезпечними для хворих, які страждають діабетом, порушеннями функції щитовидної залози і простатит. Тобто без попереднього візиту до лікаря краще не пробувати.

АНАБОЛІЧНІ СТЕРОЇДИ

Як працює. Людині великі м’язи від природи не дано. У процесі його еволюції розмір мозку виявився більш важливий, ніж розмір м’язів. Тому той, хто хоче зрівнятися за м’язовій масі, наприклад, з горилою, йде проти власної генетики. Гормони полегшують йому рішення цієї протиприродної завдання. Організм дорослої людини прагне замінювати і оновлювати м’язову тканину, а не нарощувати нову. І виділяє на це приблизно стільки ж білка, скільки в нього надійшла з їжею. Анаболічні стероїди зрушують цей баланс, збільшуючи вироблення білка в м’язах. У кінцевому рахунку все це веде до зростання сили і розмірів м’язів, але тільки якщо поєднувати прийом анаболіків з регулярними фізичними навантаженнями і дотримуватися високобілкову дієту.

Побічні явища. Організм досить швидко звикає до стероїдів і вимагає постійно збільшувати дозу, що підвищує ризик побічних ефектів. А їх більш ніж достатньо:

1. Поява вугрової висипки, оскільки стероїди порушують обмін речовин у різних шарах шкіри.

2. Зниження рівня імуноглобулінів в крові, а стало бути, опірності організму інфекціям.

3. Збільшення розмірів серця, що підвищує ризик дістати ішемічну хворобу.

4. Накопичення в крові поганого холестерину.

5. Підвищена агресивність.

6. І це ще не все.

ЯК ЩО НАЗИВАЄТЬСЯ

Анаболізм — сукупність реакцій обміну речовин в організмі, спрямованих на засвоєння і накопичення поживних речовин і освіта, наприклад, м’язових волокон. Тобто процес побудови нових клітин і тканин для заміни старих.

Анаболічні стероїди —анаболіки, речовина, що стимулює синтез білка і відповідно приріст м’язової тканини.

Анаболічні стероїди — синтетичні аналоги чоловічих статевих гормонів (андрогенів), які при певних умовах дають приріст м’язової маси.

Андрогенний — сприяє розвитку вторинних статевих ознак чоловічого організму: волосяного покриву на тілі, низького голосу, зовнішніх статевих органів.

Ароматизація — перетворення в організмі надлишку тестостерону в естроген. Зазвичай трапляється при вживанні високих доз стероїдів із сильними андрогенними властивостями. Характерні ознаки ароматизації — відкладення підшкірного жиру за жіночим типом та гінекомастія (збільшення грудних залоз у чоловіків).

Синергізм — посилення одним препаратом дії іншого при сумісному застосуванні.

Стероїди — група органічних речовин рослинного або тваринного походження. Найвідоміші з них — це вітамін D, чоловічі і жіночі статеві гормони (андрогени і естрогени), гормони кіркового шару надниркових залоз (кортикостероїди).

Тестостерон — чоловічий статевий гормон, природний анаболічний стероїд. Виробляється в сім’яниках. Стимулює не тільки розвиток чоловічих статевих ознак і виробництво сперми, але й синтез білка в організмі.

Естрогени — основні жіночі статеві гормони. У невеликій кількості містяться і в організмі чоловіків.

НЕ ІМПОТЕНТИ, АЛЕ…

Це абсолютний міф, що всі качки, вживають стероїди, — імпотенти. Невдачі на сексуальному фронті можуть бути пов’язані із зайвим ретельністю під час тренувань і втомою. Але не з вживанням ударних доз чоловічих гормонів, які відповідальні в тому числі і за ерекцію. Інша справа, що ударні дози гормональних препаратів можуть викликати тимчасове безпліддя, атрофію яєчок і поява жіночих статевих ознак у чоловіків. Механізм такий: гіпофіз, визначаючи підвищення рівня стероїдів в організмі, дає сигнал на припинення вироблення яєчками тестостерону. Чим довше людина приймає стероїди, тим довше яєчка не діють, зменшуються в розмірах і припиняють утворення сперми. Здатність до запліднення повертається лише через кілька місяців після припинення прийому стероїдів.

НАЙВІДОМІШІ СТЕРОЇДИ

Тестостеронэнантат володіє дуже сильним як андрогенну, так і анаболічним ефектом. Тому з його допомогою легко не тільки в найкоротший час додати в силі і масі, але і отримати безліч побічних ефектів. Стрімкий приріст ваги в чому пов’язаний з накопиченням води в м’язах (тестостерон стимулює зворотне всмоктування води нирками). Тому при недостатньо інтенсивних навантаженнях мускулатура масивна може виглядати штучно роздутою і набряклою. До того ж тестостеронэнантат легко перетворюється в жіночі естрогени. В результаті — підшкірні жирові накопичення і поступове перетворення твоєї мужньої грудей в жіночу, так розміру DD (гінекомастія). Хочеш стати Памелою Андерсон?

Сустанон — суміш чотирьох видів тестостероном, які володіють синергічними ефектами. Порівняно з іншими тестостероновыми препаратами він має кілька переваг, наприклад накопичує в м’язах менше води і не так сильно ароматизується (тобто перетворюється в жіночі гормони).

Метандростенолон на додаток до всього вищесказаного має печінкової токсичності. Хоча виробники препарату і стверджують, що застій жовчі, важкість і біль в правому боці проходить після його скасування, тим не менш рекомендують приймати одночасно з ним ліки для печінки (гепатопротектори типу карсила або гептрала і жовчогінні препарати).

Нандролон володіє сильним анаболічним впливом на м’язи. Але побічні ефекти (див. вище) від цього не зникають.

ПРОГОРМОНЫ

Як працює. Це сировина, з якого організм синтезує гормони (приставка «про-» означає, що речовина є попередником якого-небудь більш складного речовини). Добавки з їх змістом стимулюють організм виробляти додаткову кількість гормонів. Зараз на ринку харчових добавок можна знайти сотні найменувань різних прогормонов. Але найбільш відомі гормональні препарати…

Андростендіон і андростендіол — безпосередні попередники тестостерону.

На крок далі від тестостерону варто DHEA (дегідроепіандростерон), він попередник андростендіону і андростендиола.

Норандростендион і норандростендиол стимулюють вироблення іншого чоловічого статевого гормону — нандролон.

Побічні явища. Наукові дані про вплив прогормонов на збільшення м’язів, сили та енергетики, а також щодо побічних ефектах їх застосування досить суперечливі та неоднозначні.

Результати наукових досліджень говорять про те, що рекомендовані дози в 100-300 мг ніяк не позначаються на рівні тестостерону, а якщо і підвищують його, то незначно та короткочасно. А значить, і м’язи не особливо зростають. Адже ступінь перетворення в чоловічі гормони у різних прогормонов невелика — від 6% до 16%. На думку фахівців, захоплення бодібілдерів від цих препаратів швидше за все пов’язані з тим, що вони використовують набагато більш високі дози, ніж дають добровольцям під час наукових випробувань. Інші неприємності практично ті ж, що і при використанні анаболіків (найчастіше — підвищення артеріального тиску, збільшення поганого холестерину в крові, збої в роботі печінки), але не настільки яскраво виражені. Недарма андростендіон і 19-норандростендион внесені в список заборонених засобів (Антидопінговий кодекс 2000 року).

СОМАТОТРОПІН (ГОРМОН РОСТУ)

Як працює. На відміну від статевих гормонів, цей виробляється гіпофізом людини. Відповідає за ріст і збільшення розмірів тіла, активізуючи анаболічні процеси, підвищує інтенсивність вуглеводного, жирового і мінерального обміну. Тому синтетичний соматотропін як правило вживають ті, кого природа обділила щільним статурою і гідним зростанням. На відміну від стероїдів, соматотропін викликає не тільки гіпертрофію м’язів (збільшення розмірів м’язової клітини), але і гіперплазія (збільшення кількості самих клітин).

Побічні явища. Тема, що викликає гарячі дискусії. Соматотропін виразно знижує рівень цукру в крові і погіршує роботу щитовидної залози, тому протипоказаний при діабеті і захворюваннях щитовидної залози. Взагалі-то в будь-якому медичному довіднику можна прочитати, що надлишок соматотропного гормону в організмі підлітків веде до гігантизму, а у дорослих — до патологічного збільшення кистей, стоп, лицьових кісток і внутрішніх органів, потовщення шкіри. Виробники вважають, що ці страхи перебільшені. Хто правий — поки невідомо. Очевидно, що при застосуванні соматотропіну доведеться підтримувати організм на плаву купою інших препаратів. В тому числі і тими ж стероїдами.

У тебе ще залишилося бажання поліпшити свою фігуру за допомогою гормональних препаратів? Ось і у нас теж немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code