Історія успіху Марка Цукерберга, наймолодшого мільярдера в світі

Історія успіху Марка Цукерберга, наймолодшого мільярдера в світі

Його ім’я – Марк Цукерберг, йому всього 35. Це самий заповзятливий молодий бізнесмен у світі. Біографія Марка Цукерберга викликає величезний інтерес як серед молоді, так і старшого покоління. Ім’я цього молодого генія тісно пов’язане зі створенням найбільшої в світі соціальної мережі Facebook. Чисельність її користувачів становить понад 1,3 млрд. Цукерберг – доларовий мільярдер (але при цьому, що цікаво, його зарплата в компанії всього лише один долар).

Як же він добився такого величезного успіху? Причина в поєднанні таланту, наполегливості, тверезого розрахунку і безлічі неймовірних збігів обставин. Саме все це і дозволило Марку Цукербергу стати наймолодшим мільярдером в історії бізнесу. Пропонуємо твоїй увазі біографію найвпливовішого людини в інтернеті.

Дитячі та юнацькі роки Марка Цукерберга

Марк Еліот Цукерберг народився 14 травня 1984 року в єврейській родині в місті Вайт-Плейнс штату Нью-Йорк. Коли Марку виповнилося 10 років, він отримав від батька комп’ютер. Цей подарунок був використаний не для розваги, а для втілення його мрії. Батько показав йому базові елементи мови програмування Atari BASIC. Також Марк став самостійно вивчати літературу з програмування, вдосконалювати свої здібності, а згодом втілювати ці знання в життя. І як результат – його перші розробки.

У 12-річному віці Марк Цукерберг створив свій перший повноцінний програмний продукт ZuckNet. Всі члени його сім’ї отримали можливість спілкуватися між собою на відстані. А друзі, які вміли малювати, допомагали йому створювати ідеї для графічних програм. У старшій школі Марк Цукерберг вирішив продовжувати розвивати свій талант програміста. З цією метою він поступив в престижну приватну Академію Філліпса в Ексетері. Протягом усього навчання Цукерберг активно вивчав програмування. Для дипломної роботи він створив власну програму розпізнавання музичних смаків користувачів інтернету Synapse. Пізніше цю програму у нього хотіла викупити компанія IT-Microsoft. Вона запропонувала за неї 2 млрд доларів. Однак молодий Марк відмовився. Він заявив: «не продається Натхнення».

По закінченні старшої школи Марк Цукерберг несподівано для всіх поступив в Гарвардський університет на факультет психології. Паралельно з вивченням психології він продовжував удосконалювати програмування, не припиняючи створювати свої власні програми. На другому курсі Марк Цукерберг створив програму CoursеMatch. Завдяки їй студенти змогли спілкуватися між собою, ділитися досвідом один з одним.

У той час в Гарварді була відсутня база даних з фотографіями студентів. Цукерберг запропонував керівництву університету створити таку базу в інтернеті. Однак його пропозицію не підтримали. Тоді Марк зламав університетську базу даних і створив свій сайт, де активно почав розміщувати фото студенток парами. Він пропонував віддати перевагу одній з двох. Тієї, яка була більш привабливою на думку відвідувачів. В результаті Цукерберг привернув увагу величезної кількості студентської молоді. На його сайті було більше 500 відвідувачів. Вибухнув великий скандал і ресурс вирішили закрити. Однак на прохання студентів рішення про закриття сайту було скасовано. Марко продовжував з успіхом розвивати його. Надалі він перетворився в глобальну соціальну мережу Facebook.

Історія створення Facebook

На базі розробленого програмного забезпечення Facemash Цукерберг створив таке грандіозне творіння, як соціальна мережа Facebook. Так студенти в стінах Гарвардського університету могли спілкуватися по локальній мережі.

Велику допомогу Марку надали його однокурсники Кріс Хьюз, Едуардо Саверін і Дастін Московіц. Буквально за кілька днів Facebook вийшов за межі Гарвардського університету і охопив навчальні заклади Ліги Плюща в Бостоні, Нью-Йорку, Массачусетсі і Канаді. Незабаром до них приєдналися Стенфорд та Колумбійський університет. Однак засновник Facebook зрозумів, що для розвитку проекту необхідні величезні вкладення. І, за прикладом Білла Гейтса, покинув Гарвард, а всі гроші, призначені на навчання, вклав у своє дітище.

stor ya usp hu marka cukerberga naymolodshogo m l yardera v sv t 1 - Історія успіху Марка Цукерберга, наймолодшого мільярдера в світі

Пізніше Цукерберг зареєстрував свій проект і став генеральним директором компанії Facebook. А потім юний розробник зміг зацікавити в проекті відомих заможних інвесторів. Вони допомогли Цукербергу розвинути соціальну мережу до світового рівня. Серед них виявилися творець програми для обміну файлами Napster Шон Паркер, творець першої ділової соцмережі Linkedin Рід Хоффман, а також співзасновник платіжної системи Pay Pal Пітер Тіл. Саме він вклав у цю справу півмільйона доларів. А Білл Гейтс навіть зареєструвався у Facebook. Цим він забезпечив прекрасну рекламу мережі. Правда, свою сторінку олігарх пізніше видалив. Однак їх співпрацю з Марком тривало.

У 2005 році Марк Цукерберг придбав домен facebook.com. Це коштувало йому 200 тисяч доларів. У той час в соціальній мережі налічувалося вже понад 5 млн користувачів. І з кожним днем їх кількість зростала. Це дало можливість Facebook стати сьомим американським сайтом по популярності. Багато акули IT-бізнесу були зацікавлені у придбанні проекту. Проте Марк Цукерберг навідріз відмовився продавати Facebook. Він продовжував розвивати свій проект швидкісними темпами. 2007 рік став тріумфальним для молодого генія. Microsoft оцінив його проект в 15 млрд доларів. Через рік в Дубліні була відкрита штаб-квартира компанії, а ще через рік, у 2009, Марк Цукерберг публічно заявив про першого прибутку. У 2015 році Facebook зайняв друге місце в світі по відвідуваності. А молодий геній завоював титул самого надуспішного бізнесмена у віці до 40 років.

Статки Марка Цукерберга

На початок 2019 року стан молодого мільярдера склало 62, 5 млрд доларів. Це дозволяє йому посісти п’яте місце в рейтингу найбільш багатих і забезпечених людей в світі. Перше місце в цьому рейтингу займає Джефф Безос зі станом в 142,3 млрд доларів. Друге – Білл Гейтс (96,4 млрд дол.) Потім йде Уоррен Баффет (84,7 млрд дол.) і Бернар Арно (73,7 млрд дол.). Треба зазначити, що величезний збиток засновнику Facebook завдав скандал з Саmbridge Analytica. В результаті тривалих судових розглядів Марк Цукерберг втратив 17 млрд доларів.

Деякі цікаві факти з життя мільярдера

Марк Цукерберг – один з найбагатших людей в області високих технологій. Чиста вартість його активів становить більше 30 млрд доларів.

Незважаючи на те, що Марк Цукерберг швидко досяг величезних успіхів, ставши мільярдером в такому молодому віці, він не поспішає оточувати себе розкошами. Маючи можливість придбати будь-який дорогий автомобіль, він водив Volkswagen Golf вартістю лише в 40 тис. доларів, дотримуючись точки зору, що машина – не розкіш, а засіб пересування. Лише нещодавно Цукерберг придбав собі італійський суперкар Pagani Huayra, середня вартість якого становить 1,3 млн доларів. Мабуть, все ж вирішив не виділятися серед інших заможних людей.

stor ya usp hu marka cukerberga naymolodshogo m l yardera v sv t 2 - Історія успіху Марка Цукерберга, наймолодшого мільярдера в світі

У 2016 році був зламаний акаунт Марка Цукерберга в мережах розсекречений і його пароль. Якщо вірити заяві зломщиків, то пароль мільярдера до смішного проста – «dadada». Контроль над аккаунтом був швидко повернуто господарю, а сліди хакерської активності видалені.

Будучи вже відомим мільярдером, Цукерберг все ж отримав диплом про закінчення вузу. Це було в травні 2017 року. А після вручення диплому він виступив з промовою перед випускниками Гарварду.

У червні 2017 року Марк Цукерберг зробив заяву про новий рекорд: кількість акаунтів у Facebook досягла 2 млрд.

Власник самої популярної мережі не любить викладати в доступ фото особистому житті. Після весілля на його сторінці з’явилася лише пара знімків з молодою дружиною. До того ж він не афішував своє одруження, на яке були запрошені лише рідні і близькі друзі.

Що сам IT-мільярдер говорить про свою роботу:

«Думаю, мене навряд чи коли-небудь ще раз відвідає ідея, подібна Facebook».

«Якщо у людини є розум, він просто не має морального права працювати не на себе».

«Я намагаюся зробити світ більш відкритим, допомагаючи людям знайти один одного».

«Допомагати мільярду людей по всьому світу спілкуватися – це чудово, цим я найбільше пишаюся у своєму житті».

«Всім моїм молодшим братам, а також друзям, які надходять в коледж або університет, раджу одну річ: вчіться програмувати».

«Facebook – шикарний досвід, мені просто пощастило. Але я шкодую, що не відразу довчився в коледжі. Там дають більше знань, ніж ти маєш, і ти просто отримуєш задоволення, відкриваючи світ».

«Я потребую серверах так само, як і в їжі. Але якщо я якийсь час все ж можу обійтися без їжі, то сайт без достатньої продуктивності серверів загине».

«Кожну сотню років засоби масової інформації зазнають зміни. Зараз настав час тотального обміну інформацією між конкретними людьми. В цьому і полягає майбутнє інтернет-реклами: ніщо не спрацює краще, ніж рекомендація твого друга, яку ти можеш подивитися на його сторінці.

«Я тут, щоб побудувати те, що буде цінним в довгостроковій перспективі. Все інше вторинне».

Для молодого генія захоплення програмуванням стало сенсом усього життя. Його шлях почався зі створення пробної версії Facebook в студентському гуртожитку. Створюючи програму для студентів CourseMatch, він навіть не мріяв про славу і багатство. Цукерберг просто хотів об’єднати всіх друзів. А в кінцевому підсумку зібрав разом мільярди жителів планети. Напиши в коментарях, як ти ставишся до Марка Цукерберга і вражає тебе його історія успіху?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code