Топ-10 застарілих технологій

Топ-10 застарілих технологій

Стрімкий розвиток технологій робить те, що ще вчора вважалося прогресивної новинкою, абсолютно застарілим сьогодні. Ми не встигаємо звикнути до гаджетам, як їх вже замінюють більш нові, зручні, потужні. Та і якщо раніше для виконання різних завдань потрібно було безліч пристроїв, в наші дні смартфон замінив практично всі. А можливості сучасного комп’ютера просто вражають.

Ми зібрали десять технологій, які застаріли і були повністю або частково витіснені з ужитку смартфонами.

1. Стаціонарний телефон

top 10 zastar lih tehnolog y 1 - Топ-10 застарілих технологій

У багатьох організаціях ще є такі телефони для службових потреб або внутрішнього зв’язку. Але більшість людей роблять дзвінки виключно по мобільному, тому час стаціонарних телефонів практично пройшло. В тому числі і телефонних будок. Раніше, коли мобільний зв’язок не була поширена, люди, у яких з’являлася потреба зателефонувати на вулиці, могли зробити це за допомогою громадського телефону. Але сьогодні ними користуються дуже рідко.

2. Телефонний довідник

top 10 zastar lih tehnolog y 2 - Топ-10 застарілих технологій

У кожній телефонній будці можна було знайти довідник – товсту книгу, що містить номери телефонів всіх організацій і жителів міста. Таку книгу також обов’язково тримали вдома, щоб у разі потреби швидко знайти потрібний номер. Зараз телефонні довідники використовуються рідко, адже більшості людей простіше знайти важливу інформацію у Всесвітній павутині.

3. КПК

top 10 zastar lih tehnolog y 3 - Топ-10 застарілих технологій

Комп’ютери, які можна помістити в кишеню, були прототипами сучасних смартфонів. Вони містили багато функції звичайних комп’ютерів. Наприклад, текстовий редактор або вихід в інтернет. Єдине, з кишенькового комп’ютера не можна було дзвонити. Настільки зручний невеликий гаджет був дуже популярний якийсь час, але потім на зміну йому прийшов мобільний з безліччю функцій, і необхідність в КПК відпала.

4. Камера Polaroid

top 10 zastar lih tehnolog y 4 - Топ-10 застарілих технологій

Різні фотокамери, які миттєво друкують відзняті кадри, популярні й сьогодні, в основному, серед молоді. Але компанія Polaroid, існуюча з шістдесятих років минулого століття, заявляла про банкрутство вже двічі. Виною тому велика конкуренція на ринку. А частини людей і зовсім не приходить в голову купувати окремий гаджет, щоб робити знімки, коли смартфони оснащені відмінними камерами, а надрукувати фото можна буквально на кожному розі. І хоч Polaroid були першопрохідцями, на сьогоднішній день їх камери вже не так затребувані.

5. Калькулятор

top 10 zastar lih tehnolog y 5 - Топ-10 застарілих технологій

Якщо хороша камера є не в кожному мобільному телефоні, калькулятор присутня навіть на допотопних чорно-білих моделях. Тому купувати окремий пристрій для обчислень є сенс тільки школярам. У багатьох навчальних закладах заборонено брати на іспит з математики смартфон, а ось звичайний калькулятор дозволений. Така тенденція веде до того, що це пристрій скоро повністю вийде з ужитку.

6. Кишеньковий плеєр

top 10 zastar lih tehnolog y 6 - Топ-10 застарілих технологій

У вісімдесятих роках минулого століття появу портативного музичного програвача стало справжнім проривом. Меломани всієї планети були в захваті від можливості слухати улюблену музику на касетах в пристроях типу Sony Walkman. Потім касети відійшли в минуле, на зміну їм прийшли диски. Пізніше, після винаходу мініатюрної карти пам’яті, музику стало можливо завантажувати в зовсім невеликі MP3-плеєри, які легко поміщалися в будь-яку кишеню. Сьогодні використовувати окремий програвач для музики вже необов’язково, так як її можна завантажувати безпосередньо в телефон.

7. DVD-програвач

top 10 zastar lih tehnolog y 7 - Топ-10 застарілих технологій

Здавалося, зовсім недавно ми дивилися фільми тільки на DVD-дисках. У кожного був вдома стандартний програвач, а в окремих щасливчиків – портативний плеєр, який можна брати з собою в поїздки і на природу. Останні не були широко поширені, так як коштували дорого при невеликому часі автономної роботи. Зараз диски поступово відходять у минуле, і багато людей дивляться кіно через потокові сервіси навіть на смартфоні. А якщо необхідно перемістити файли, використовують для цього флешку або хмарне сховище.

8. Навігатор

top 10 zastar lih tehnolog y 8 - Топ-10 застарілих технологій

Ще одне окреме пристрій, який повністю замінюється відповідною функцією сучасного мобільного телефону – навігаційна система GPS. У багатьох автомобілях вона ще стоїть, але все більше прогресивних автовласників відмовляються від автономного навігатора на користь смартфона, який справляється з розрахунком маршруту нітрохи не гірше за допомогою програм з навігацією. До того ж там є можливість використовувати одночасно кілька видів карт.

9. Ігрова консоль Nintendo

top 10 zastar lih tehnolog y 9 - Топ-10 застарілих технологій

Культова консоль Nintendo Entertainment System довго була улюбленим дозвіллям і дітей, і дорослих. В один час вона стала найбільш продаваною консоллю в світі. Для Nintendo було випущено безліч популярних ігор, серед яких, Super Mario Bros, Duck Hunt та інші. Випуск консолі тривав до 1995 року, потім її місце зайняли більш новаторські PS і Xbox. Але ностальгія фанатів по Nintendo була настільки сильною, що пару років тому компанія вирішила випустити мініатюрну версію Nintendo Entertainment System, адаптовану під сучасні ігри.

10. Вінілова платівка

top 10 zastar lih tehnolog y 10 - Топ-10 застарілих технологій

Музику на платівках почали записувати ще в дев’ятнадцятому столітті, і активно продовжували аж до появи перших касет. Тому їх можна сміливо назвати самою довговічною з усіх перерахованих технологій. Навіть зараз, при існуванні безлічі інших звукозаписних пристроїв, є чимало цінителів вінілу. І хоч вінілові платівки набувають в основному колекціонери, говорити про їх зникнення найближчим часом не доводиться.

А які ще застарілі технології ти можеш назвати? Поділіться в коментарях нижче.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code