Твій перший марафон: як добігти і вижити

Твій перший марафон: як добігти і вижити

Марафони – справжнє випробування для тіла і духа, і багато хто дійсно не розуміють, як можна добровільно підписатися на таку витівку. Адже потрібно готуватися, тренуватися, а потім якось спробувати не померти до фінішної прямої, долаючи 30-40 кілометрів за раз. Для інших же це кращий спосіб випробувати сили і, пересилюючи біль, стати кращою версією себе. Якщо ти читаєш цю статтю, то напевно ставишся до другої категорії. Або принаймні хочеш зрозуміти, чи зможеш пробігти марафон. Щоб відповісти на це питання, потрібно знати, що взагалі тебе чекає.

Крім бажання випробувати себе, люди біжать марафон ще заради яскравих відчуттів. Адже це справжнє спортивне змагання, де присутній азарт, дух суперництва і можна бити рекорди. Навіть якщо ти приходиш останнім, тебе все одно переповнюють найсильніші емоції, ендорфіни і адреналін. А також всі навколо вважають тебе справжнім спортсменом і захоплюються завзятістю. Підготовка до марафону і сам забіг самим кращим чином позначаються на фізичній формі. Допомагають схуднути, зміцнити м’язи. Зміцнюється і сила духу, адже потрібно мати залізну волю, щоб не зірватися під час підготовки або не зупинитися перед фінішем з-за втоми.

Загалом, з плюсами розібралися. Основний мінус марафону – до нього потрібна грунтовна підготовка. Оптимальним строком, за який ти зумієш підготувати всі м’язи і суглоби, мінімізувавши ризик отримання травм – 90 днів. Більше – можна, менше – небажано. Отже, що включає в себе підготовка до марафону.

Тренування

tv y pershiy marafon yak dob gti vizhiti 1 - Твій перший марафон: як добігти і вижити

Перед тим, як починати тренування, визнач свою підготовленість. Важливий досвід у спорті, бігу зокрема. Оціни стан здоров’я: біг показаний не всім, ти повинен бути впевнений, що високі аеробні навантаження не нашкодять організму. Якщо у тебе були травми, на момент гонки вони повинні повністю зажити. Також важливі умови забігу: місцевість кліматичні умови.

Виходячи з них і твого стану, підбери оптимальну програму підготовки. Знайти їх можна в інтернеті або попросити скласти особистого тренера. Тобі доведеться вправлятися 3-4 рази в тиждень від 1 до 3 годин і кожен раз пробігати десятки кілометрів, поступово збільшуючи дистанцію. Ти зможеш пробігти марафон без травм і за гарний час, тільки якщо грунтовно підготуєшся.

Втома

Так, тобі буде важко і до цього треба бути готовим. Якщо ти складеш програму тренувань правильно, то навантаження буде зростати поступово і організм зможе адаптуватися до неї. Ти в цілому будеш втомлюватися весь час однаково. Не варто доводити себе до критичного виснаження, це загрожує травмами і тим, що ти просто кинеш затію. Адже твій мозок теж буде втомлюватися, щиро дивуючись, навіщо ти так истязаешь тіло без видимої необхідності. Тому важливо знайти оптимальний баланс тренувань і відпочинку, щоб не перегоріти.

Правильні кросівки

tv y pershiy marafon yak dob gti vizhiti 2 - Твій перший марафон: як добігти і вижити

Це те, без чого ти марафон не бігтимеш. Модель повинна бути зручною і ідеально підходити для твоєї завдання. Відомий марафонець Гордон Пірі у своїй книзі «Бігай швидко і без травм» розкриває секрети правильного взуття для забігу. Цей чоловік пробіг в загальній складності 300 тисяч кілометрів і знає, про що говорить. Так що обов’язково прочитай цю книгу або хоча б основні тези з неї, потім протестуй кілька пар, щоб вибрати найкращу. І не одягай на забіг неразношенные кросівки. Важливо, щоб вони вже підлаштувались під форму твоєї стопи, а ти уявляв, як у них тікати.

Енергія

Щоб швидко бігати і не падати від втоми тіла потрібно достатньо енергії. В ідеалі обумовити з тренером і дієту, якої ти будеш дотримуватися під час підготовки до забігу. Але ти можеш упоратися й сам, якщо засвоїш основні правила. По-перше, збалансований раціон. По-друге, ніякого алкоголю мінімум за місяць до дати Х. Перед самим забігом не їж нічого невідомого. Заручися перевіреним стравою з високим вмістом вуглеводів – кашею, макаронами. Під час марафону ти можеш поповнювати сили спортивним напоєм або енергетичним гелем, але різні типи спеціального харчування краще не змішувати. Як правило, на всій дистанції забігу стоять пункти, де можна зупинитися і перекусити, але, якщо ти заздалегідь не знаєш, що там буде, візьми спорттпит з собою.

Підтримка

tv y pershiy marafon yak dob gti vizhiti 3 - Твій перший марафон: як добігти і вижити

Мало хто хоче самотужки переживати настільки хвилюючий момент – першу серйозну гонку. Підтримка рідних і друзів буде неоціненною мотивацією на всіх етапах підготовки, так і під час марафону. Адже тобі буде важко, дуже важко. І здорово, якщо крім завзятості і волі до перемоги ще щось буде гнати тебе вперед. Наприклад, віра в твої сили дорогих людей. І, погодься, приємно розділити з ними момент після гонки. Який результат ти б не показав, для людей, що ніколи не пробігали марафон, станеш справжнім суперменом.

Перетин фінішу

Це незабутній момент. Емоції, що переповнять тебе, важко описати. Їх треба відчути. Ти відразу зрозумієш, навіщо були потрібні ці нескінченні години тренувань, дієта, стерті ноги і смертельна втома. В цьому, напевно, і є головна мета марафонів.

Мало хто обмежується одним марафоном. Коли бачиш, на що здатні твої тіло і дух, починаєш по-іншому ставитися до себе. Хочеться все нових і нових рекордів. І труднощі, що спочатку здавалися нездоланними, стають неважливими. Ти хочеш знову випробувати ці непередавані емоції від гонки і перетину фінішу. Так що будь обережний, це справжній наркотик, на який легко підсісти.

Ну що, хочеш спробувати свої сили у забігу?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code