Вибір “залізного коня”: що треба знати, купуючи велосипед?

Вибір “залізного коня”: що треба знати, купуючи велосипед?

Велосипедний бум, який стрімко охоплює жителів світових мегаполісів в останні роки стає все більш популярним і в нашій країні. Спорт і здоровий спосіб життя в сучасному світі настільки популярні, що змінити автомобіль на велосипед стало навіть престижно. А враховуючи непросту економічну ситуацію в країні, це ще й вигідно. Одним словом, велосипед – справжній must-have цього сезону.
Але вибір велосипеда досить складна задача, так як цей агрегат купується не на один рік, а різноманітність моделей здатне привести в замішання новачка.
Типи велосипедів
Спробуємо розібратися які бувають типи велосипедів і для яких стилів катання вони більше підходять.
Гірський велосипед (MTB – mountain bike). Основна відмінність від інших типів велосипедів – колеса 26 дюймів, амортизатори і велика кількість передач.
Гірський велосипед, призначений для катання по лісових стежках, паркам, занять фітнесом, а також для велопоходів і неагресивної їзди по пересіченій місцевості. Це найбільш популярний і універсальний тип велосипедів, на якому можна їздити на роботу, а також відправитися в велоподорож по просторах нашої країни.
vib r zal znogo konya scho treba znati kupuyuchi velosiped 1 - Вибір “залізного коня”: що треба знати, купуючи велосипед?
Плюси:
•універсальний
•доступний
•величезний асортимент комплектуючих і аксесуарів для даного типу велосипедів
Мінуси:
•на асфальті поступається в накаті шосейних велосипедів і гібридам
Двопідвіси. Найдорожчий і технологічний тип велосипедів. Двопідвіси є для різних стилів катання – крос-кантрі та трейл (неагресивна їзда по пересіченій місцевості); і дьорт, фрірайд, даунхіл (агресивна їзда по пересіченій місцевості).
 
Плюси:
•комфортні за рахунок повної підвіски
•максимально прохідні
Мінуси:
•досить дорогі
Шосейний велосипед (Road Bike). Класика. Тут ти можеш котити весь час на великій швидкості без усяких перешкод по рівній дорозі і насолоджуватися процесом. Колеса діаметром 27″ або залежно від стандарту виміру 700с або 622мм. Тут відсутня будь-яка амортизація, щоб був максимальний накат по рівному і твердому покриттю, тому по нерівностях на такому велосипеді проїхати важко, а по бруду – неможливо.
vib r zal znogo konya scho treba znati kupuyuchi velosiped 2 - Вибір “залізного коня”: що треба знати, купуючи велосипед?
Плюси:
•легкий
•швидкий
•при хорошому покритті дороги дозволяє долати великі відстані
Мінуси:
•вимогливий до якості дорожнього покриття
 
Туристичний велосипед або Гібрид (Touring, Hybrid). Колеса такі ж, як у шосейного, але гума товстіший і на цьому велосипеді вже можна з’їхати на будь-яку доріжку або стежку. Призначені вони, як видно з назви, для тривалих поїздок і поєднують в собі легкість шосейних велосипедів з надійністю і прохідністю гірських.
 
Плюси:
•універсальний
•має відмінний накат як на грунті, так і на асфальті
•дозволяють долати великі відстані
Мінуси:
•менш керовані на пересіченій місцевості, ніж гірські
 
Міський велосипед (City Bike). Він заздалегідь укомплектований крилами, багажником і іншими практичними атрибутами. Він призначений для поїздок від дому до роботи або просто катання в парку. Це не професійний велосипед, хоча ціна його може сильно відрізнятися в залежності від навішування і рами. Власники таких велосипедів не люблять вдаватися в технічні подробиці і премудрості, тому велосипеди комплектуються задніми втулками з перемиканням передач в межах, які можна перещелкивать стоячи на місці. Кількість передач може бути від трьох до семи. Гальма, як правило, ножні. Природно, велосипед, у якого всі механізми заховані всередину, практично не вимагає догляду. В містах Західної Європи велосипеди такого типу можна зустріти припаркованими мало не біля кожного стовпа.
vib r zal znogo konya scho treba znati kupuyuchi velosiped 3 - Вибір “залізного коня”: що треба знати, купуючи велосипед?
 
Плюси:
•дуже комфортні
•ідеальні для їзди по місту
•практичні
Мінуси:
•менш керовані на пересіченій місцевості, ніж гірські
Обери свій розмір
Найбільш часта помилка при виборі велосипеда – неправильно підібраний розмір рами. В першу чергу це обумовлено тим, що на ринках, так і часом в деяких магазинах, моделі представлені в єдиному екземплярі і в покупця просто немає вибору. Так ось, тобі слід знати, що будь-яка модель велосипеда завжди випускається фірмою в декількох ростовках-розмірах. Розміром рами вважається відстань від осі каретки – осі системи до перетину кінця підсідельної труби з підсідельним штирем і вимірюється в дюймах.
1.Для найбільш ефективного педалювання сідло має бути встановлено на такій висоті, щоб у нижньому положенні педалі, нога практично повністю випрямлялася. Якщо це неможливо, або для цього необхідно висунути підсідельний штир вище максимально допустимого рівня, то тобі потрібен велосипед більшою ростовки.
2.Кут нахилу і поздовжнє положення сідла є суто індивідуальними настройками. Для більшості людей підходить настройка, коли ніс сідла на одному рівні або трохи нижче задньої частини і сідло закріплено посередині можливого діапазону поздовжнього переміщення.
Розмір Розмір (англ.) Дюйми Сантиметри
Дуже маленький XS (XSmall) 14″ 35,4
Маленький S (Small) 16″ 40,6
Середній M (Medium) 18″ 45,7
Вище середнього L (Large) 20″ 50,8
Великий XL (XtraLage) 22″ 55,8
Надвеликої XXL (XtraXtraLage) 24″ 60,8
Можна дати наступні рекомендації щодо вибору розміру рами в залежності від росту:
Рама Зріст, см
14″ 135-155
16″ 150-165
18″ 165-178
20″ 175-185
22″ 185-195
24″ 190-210 і вище
Слід пам’ятати, що раму треба підбирати індивідуально з-за особливостей будови кожної окремої людини. Довжина ніг при виборі відіграє першорядне значення. Також не варто забувати, що кожен виробник має власну, відмінну від інших геометрію рами, тому рама 18″ від однієї фірми може бути більше/менше рами 18″ від іншої, хоча за логікою вони повинні бути однакові.
Основне правило вибору розміру рами: стоячи з байком між ніг на рівній поверхні, ти повинен мати можливість присісти на ширину долоні (10-12см). В основному це прийнято, щоб уникнути нещасних випадків при різкому аварійному соскакивании з велосипеда. Якщо ти віддаєш перевагу спокійний стиль їзди, то можеш знехтувати цим правилом, але пам’ятай, що ти відповідаєш за свій вибір.
Формула Ейнштейна для визначення розміру рами:
1.Виміряй довжину своїх ніг
2.Помнож отриманий результат на 0.56
3.Отримане число розділити на 2,54
4.Підсумок – твоя ростівка
Гарантія та гарантійне обслуговування
Обов’язково поцікався гарантійним строком на раму і комплектуючі. Також не заважає дізнатися, чи є у продавця своя гарантійна майстерня. При купівлі простеж, щоб гарантійний талон був правильно і розбірливо заповнений.
Передпродажна підготовка
Велосипеда в обов’язковому порядку повинен бути перевірений в твоїй присутності. Зверни увагу на роботу перемикачів, гальм і на відсутність вісімок на ободах, а не тільки на накачанность покришок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code