Випадки фальсифікації КАСКО. Як розпізнати шахраїв – поради експертів

Випадки фальсифікації КАСКО. Як розпізнати шахраїв – поради експертів

Не дивно, що КАСКО так приваблює шахраїв: єдиної бази полісів різних страхових компаній немає, форми бланків відрізняються. Зате вартість однієї страховки перевищує середню зарплату страхового агента. Все це провокує поширення шахрайських схем з полісами КАСКО. Ми з’ясували у фахівців страхової компанії «Згода», що потрібно знати, щоб не потрапити в халепу.

Липові страховики

Перше, на що варто звернути увагу, — сама страхова компанія.

Неймовірно привабливі умови договору – не завжди ознака вашої фортуни. Можливо, компанія просто не ризикує, адже вона закриється раніше, ніж ці ризики встигнуть виникнути. Компанії-одноденки спочатку залучають максимальну кількість клієнтів, а потім переносять дати виплат, перестають відповідати на дзвінки і, нарешті, зникають безслідно.

vipadki fal sif kac kasko yak rozp znati shahra v poradi ekspert v 1 - Випадки фальсифікації КАСКО. Як розпізнати шахраїв – поради експертів

На противагу одноденкам працюють компанії-піраміди. Вони збирають прибуток за принципом снігової кулі: з допомогою гучних промоакцій, щедрих знижок та інших плюшок піраміди заманюють велике число клієнтів протягом декількох місяців. Щоб не шкодити активного збору коштів, перші звернулися зі страховими випадками отримують виплати.

Як тільки обсяг продажів починає зменшуватися або діяльність компанії привертає увагу держорганів, фірма оперативно виводить гроші і оголошується банкрутом.

Фіктивні бланки

На жаль, нарватися на недійсний поліс не так вже складно. Шахраї можуть використовувати кілька схем:

1. Поліси неіснуючих компаній: СК могла збанкрутувати або закритися з інших причин, а її поліси продовжують гуляти по ринку.

2. Підроблені поліси відрізнити складніше всього. Якість бланка, ступеня захисту (водяні знаки, підписи, печатка тощо), правильність даних — якщо щось з цього викликає у вас запитання, краще не ризикувати.

3. Недійсні поліси компаній, що працюють: у процесі роботи деякі бланки губляться або потрапляють під списування. І шахраї тільки раді скористатися цими майже справжніми документами.

Проти подібних схем рятує тільки уважність клієнта і максимально доступна перевірка компанії, агента і самого поліса на надійність і достовірність.

Перевірте адресу

Купити поліс онлайн, безумовно, набагато швидше і зручніше, ніж їхати в офіс страхової компанії. Зростаючий попит на цю послугу змушує шахраїв освоювати інтернет-інструменти. Використовуючи ім’я, логотип та елементи оформлення сайтів відомих компаній, шахраї створюють сайт-копію. Звичайно ж, ніякого поліса після покупки на такому сайті ви не отримаєте.

Зверніть увагу на адресу сайту, перевірте інші розділи сторінки, а в разі сумнівів зверніться безпосередньо в головний офіс компанії.

Як уникнути шахраїв?

Знання — сила: розуміння, як працюють шахрайські схеми, допоможе вам уникнути неприємних ситуацій на початковому етапі обговорення. Щоб упевнитися в надійності здійснюваної купівлі, досить підготуватися до операції заздалегідь.

Вибір компанії

Уважно поставтеся до цього етапу. Найочевидніша перевірка — наявність ліцензії. Це легко зробити на сайті Центробанку РФ. Використовуйте всілякі рейтинги фінансової надійності страхових компаній (наприклад, Експерт РА – raexpert), щоб оцінити надійність обраної СК. І не забудьте перевірити відгуки на спеціалізованих сайтах. Якщо після перевірки, у вас тільки посилилися сумніви, такої компанії довіряти не варто.

Страховий агент

Навіть великі й відомі компанії не завжди можуть забезпечити повний контроль діяльності своїх співробітників. Якщо ви зустрічаєтеся з фахівцем не в офісі компанії, запишіть його паспортні дані та контактну інформацію. Вивчіть довіреність, видану працівнику страховою компанією або брокером-посередником. З цими даними ви можете зателефонувати у відповідну організацію і упевнитися в дійсності повноважень спеціаліста.

Якщо агент не викликає у вас довіри, завжди можна звернутися до іншого співробітника або відмовитися від послуг даної компанії.

vipadki fal sif kac kasko yak rozp znati shahra v poradi ekspert v 2 - Випадки фальсифікації КАСКО. Як розпізнати шахраїв – поради експертів

Надання знижки

Страховий агент отримує прибуток з кожного полісу у розмірі, як правило, 10-20% вартості поліса. Тому, якщо вам пропонують «унікальна пропозиція зі знижкою 50%», — це привід насторожитися.

Такий «вигідний» поліс може виявитися фальшивою — тоді агент нічого не втрачає, а ви просто подаруйте йому значну суму. Крім того, навіть якщо поліс і справжній, страхова компанія може знаходиться в екстреному стані, на межі банкрутства, наприклад. Знижки — вимушена міра, покликана привернути клієнтів і за їх рахунок забезпечити поточні виплати.

Велика знижка може також свідчити про агресивної фінансової стратегії компанії. Невиправдані ризики рано чи пізно призведуть до проблем і для компанії, і для її клієнтів. Очевидно, з такою СК зв’язуватися не варто.

Навіть якщо знижка незначна, зверніть особливу увагу на умови договору. Економія може стати приводом не включати в договір цілий ряд страхових випадків, що обмежує ваше можливе винагороду.

У будь-якому випадку вигідну пропозицію не привід втрачати голову від радості чи відчаю — це лише привід подвоїти пильність. Але навіть якщо вигідну пропозицію не пройшло перевірку на міцність, не забувайте про інші способи заощадити. Так, франшиза дозволяє вам змінювати договір під власні потреби і при цьому економити на страховій премії.

Укладення договору

Обов’язково уважно вивчіть бланки. На сайтах страхових компаній завжди можна знайти актуальне зразок поліса КАСКО. Пропоновані вам документи мають збігатися з зразком.

У документах не повинно бути виправлень, помилок і просто невірної інформації. Зверніть увагу на дрібний шрифт: там можуть бути вказані важливі додаткові умови, щодо яких агент промовчав.

Усі примірники страхового поліса повинні бути ідентичні. Кожен документ повинен бути заповнений повністю — в порожніх рядках ставляться прочерки.

Актуальність бланка можна перевірити, зателефонувавши в страхову компанію. За номером поліса вам повідомлять, чи дійсний цей документ. Під час розмови з call-центром також поцікавтеся, за яким агентом числиться перевіряється поліс.

Перевірити поліс можна самостійно на сайті страхової компанії, заповнивши просту форму.

Через пару днів після укладення договору ще раз подзвонити в страхову компанію і уточніть, чи з’явився ваш договір в базі. Найчастіше агентам потрібно якийсь час, щоб передати інформацію в головний офіс.

Гарантовані виплату ви отримаєте тільки у випадку автентичності поліса КАСКО. Кращий спосіб убезпечити себе — купівля КАСКО безпосередньо, без посередників. Вибравши надійну компанію і уважно перевіривши документи, вам не доведеться побоюватися за долю свого автомобіля.

Матеріал підготовлений за консультації зі спеціалістами СК «Згода»

vipadki fal sif kac kasko yak rozp znati shahra v poradi ekspert v 3 - Випадки фальсифікації КАСКО. Як розпізнати шахраїв – поради експертів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code