Випробувальний термін

Випробувальний термін

Тепер вас чекає дуже відповідальний етап — випробувальний термін. І хоча законодавчо на зорі кар’єри його можна уникнути, найчастіше роботодавці вважають за краще підстрахуватися. Тому випробувального терміну — офіційного або формального — вам все одно не уникнути.

Спробуємо розібратися, як пережити його без проблем, а головне — з користю для себе і своєї подальшої діяльності компанії.

ПОЧНИ ІЗ СЕБЕ

Перше, на що звертатиме увагу «всевидюче око», що відстежує кожен ваш крок, — це дисципліна. Тому ні в якому разі не запізнюйтесь до початку робочого дня, і не зривайте з низького старту рівно о 18:00. Виключіть в робочий час всі особисті телефонні розмови, навіть по мобільному. Чітко дотримуйтесь заведеним в компанії порядків. Дозволяйте собі перекури і чаювання не частіше, ніж це роблять оточуючі. Нарешті, не шокує колег своїм зовнішнім виглядом і звичками. Намагайтеся в усьому відповідати прийнятому стилю і корпоративної культури.

З іншого боку, якщо ви побачили недоліки в організації праці, не варто миттєво повідомляти про це оточуючим. Те ж саме відноситься і до раціоналізаторських пропозицій. Впроваджуйте свої ідеї поступово, не викликаючи роздратування колег.

Іноді новачка надмірно навантажують роботою, причому, нерідко навіть не входить в його прямі обов’язки. В цьому випадку не можна прямо висловлювати невдоволення. Попросіть начальника визначити пріоритети, а після зауважте, що виконання першого та другого завдання піде стільки-то часу, а от третє, швидше за все, доведеться перенести.

Слідкуйте за своїм одягом. У перший час нових співробітників особливо пильно розглядають — що наділ, що взув, як це виглядає. Так що одягайтеся нейтрально, акуратно, непомітно, у чисте, випрасувана одяг. Так ви не дасте нікому підстав засудити ваш зовнішній вигляд.

СПІЛКУЙСЯ З РОЗУМОМ

У перший день на новій роботі, прямо на порозі офісу (а краще ще вдома, під час ранкового чаювання) скажіть собі тихенько: «Я — класний фахівець». Повірили? Чудово! Але віра у власні сили ще не означає, що зможете обійтися на перших порах без підтримки і допомоги нових колег. Навіть якщо маєте багатий досвід подібної роботи, доведеться пристосовуватися до порядків, заведених саме в цій компанії. Тому ні в якому разі не намагайтеся продемонструвати оточуючим своєї переваги. А якщо відчуваєте невпевненість у власних силах, не показуйте цього. Просто старанно виконуйте свою роботу і не бійтеся час від часу звертатися за порадою до більш досвідченим співробітникам.

Не дискутуйте з начальством. Навіть якщо ви хочете продемонструвати свій багатий внутрішній світ і невгамовний творчий потенціал, вступати в дискусії з керівниками, доводячи свою правоту, не варто. Постарайтеся краще показати свої можливості, бездоганно виконуючи доручені вам завдання. Сюди ж варто віднести ще один важливий рада — не наводите свої порядки. Не прагніть негайно оптимізувати всі процеси. Для початку придивіться, чи не перейдете чи комусь дорогу. Повчальні коментарі від новенького практично завжди сприймаються «в багнети», зате, коли станете «своїм», компанія буде пишатися багатим на ідеї співробітником.

Не беріть на себе більше, ніж вам дають. Не намагайтеся здивувати начальство своєю казковою працездатністю і готовністю взятися за будь-яку справу. За спиною завжди буде чути незадоволений шепотіння колег, так і керівництво може угледіти в цьому бажання вислужитися.

Частіше говоріть собі: «Я прийшов сюди працювати». Однак не забувайте, що в будь-якому робочому колективі не обійтися без особистих відносин. У цьому питанні варто проявляти обережність. Якщо ви з першого ж дня почнете навантажувати оточуючих одкровеннями з свого особистого життя і вимагати відповідних оповідань, вас навряд чи зрозуміють. Адже ви прийшли сюди перш за все працювати, а не спілкуватися, чи не так? Будьте гранично обережні у висловлюваннях: адже ви новачок, і не можете знати всіх нюансів. Раптом, той кумедний товстун, схожий на одного Незнайки Пампуха, — перспективний співробітник, і незабаром ви виявитеся у нього в підпорядкуванні? А жарти ваші стануть йому відомі, навіть не сумнівайтеся. І вже, звичайно уникайте участі у внутрішніх інтригах. Тактовно ухилятися від подібних розмов нескладно — завжди можна послатися на завантаженість і зайнятися прямими обов’язками. Але при цьому постарайтеся проявити доброзичливість приємного в спілкуванні людини.

ДИВИСЯ В ОБИДВА

Не варто сприймати випробувальний термін однобоко. Так, підприємство тестує нового працівника, перевіряючи його професійну придатність і придивляючись до особистим якостям. Але випробувальний термін стосується не тільки вас, але і фірми, в яку ви прийшли. І ви також маєте повне право тестувати, перевіряти і придивлятися. А також приймати рішення: чи підходить вам ця компанія, загалом, і ваше місце в ній — зокрема.

Почнемо з професіоналізму. Тут все досить просто. Можуть виникнути три ситуації. Перша — в процесі роботи ви розумієте, що ваша кваліфікація набагато вище, ніж потрібно на посаді. В цьому випадку все буде залежати від ваших цілей і амбіцій. Ситуація друга — ви розумієте, що ваша кваліфікація нижче необхідної, і вам важко працювати. У цьому випадку дуже важливо правильно оцінити, наскільки нижче. Цілком можливо, що за короткий термін заповнити прогалини і наберетеся досвіду. Але якщо розрив великий, задумайтеся: чи не занадто складна для вас ця робота? Ситуація третя, ідеальна — ваш професіоналізм повністю відповідає посаді. Тоді і думати не про що — ця робота для вас.

Наступний критерій — відносини з колективом. Природно, ніхто не зобов’язаний зустрічати вас з розпростертими обіймами. Деяка настороженість і відчуженість до нового особі — явище цілком звичайне. Але якщо з перших же днів ви відчули стійку недоброзичливість — варто насторожитися.

Тепер — взаєморозуміння з начальством. Першим ділом проаналізуйте, якого стилю керівництва дотримується ваш бос. Подумайте, чи не стане пристосування до цього стилю щоденної «ломкою». І ще — навряд чи варто погоджуватися на пропозицію, якщо керівник не викликає у вас симпатію.

І останнє — корпоративний дух. Оцінивши всі нюанси і тонкощі, визначитеся, чи варта шкурка вичинки. Іншими словами, наскільки легко ви впишіться в цю культуру, і окупиться це обіцяним матеріальною винагородою.

У будь-якому випадку, під час випробувального терміну, навіть якщо відчуваєте, що успішно його проходьте, — підстраховувати! Продовжуйте розглядати пропозиції, зрозуміло, не афішуючи цього факту. Особливо варто це робити в тому випадку, якщо відчуваєте, що робота явно не відповідає вашим очікуванням. І тоді в кінці випробувального терміну або навіть не чекаючи його закінчення, вам буде набагато простіше прийняти правильне для своєї кар’єри рішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code