Як алкоголь впливає на мозок?

Як алкоголь впливає на мозок?

Багато людей не уявляють застілля без спиртних напоїв, а хто вживає алкоголь за вихідним або вечорами. Але не всі знають, яке навантаження і шкоду отримує організм через згубної пристрасті.

Представники науки з’ясували, що навіть після невеликої кількості випитого спиртного піддаються ризику інтелектуальні функції людей, не кажучи вже про тривале застілля чи систематичному вживанні алкогольних напоїв.

Коли спирт в крові вже неможливо виявити, організм все ще відновлюється. При цьому когнітивні здібності знижені. Людині важко на чомусь зосередитися, запам’ятати інформацію, а час на реакцію збільшується.

При вивченні впливу спиртного на людей вчені акцентували увагу на питанні, як людський організм протистоїть впливу алкоголю.

Алкоголь сприяє виведенню рідини з організму, в результаті чого відбувається зневоднення. Особливо сильно страждає від нього головний мозок, який може навіть зіщулитися.

yak alkogol vpliva na mozok 1 - Як алкоголь впливає на мозок?

Разом з рідиною з організму йдуть вітаміни та інші корисні речовини – натрій, магній, а також калій. В результаті погіршуються когнітивні здібності і функціонування мозку.

Для відновлення і надходження нових корисних речовин потрібно час. Позитивна динаміка настане тоді, коли з організму вийдуть спирти. Після виведення алкоголю в тілі відновлюється не тільки баланс вітамінів і мінералів, але і тканини, а також мембрани.

Поки не завершиться відновлення організму після вживання гарячливих напоїв, реакція людини буде загальмованою, когнітивні здібності знижені, а увага буде розсіяним. Тому після п’янки людям важко працювати, водити автомобіль і займатися звичними справами.

Експерти вважають, що спиртне впливає на організм протягом тривалого часу – не тільки, коли люди відчувають сп’яніння, але і після нього. Організм відновлюється набагато повільніше, ніж багато хто звикли вважати.

На думку вчених, навіть пляшка пива в тиждень погано впливає на здатність запам’ятовувати інформацію.

yak alkogol vpliva na mozok 2 - Як алкоголь впливає на мозок?

Люди, які вживають близько 140 г спирту на тиждень, гірше проявляють себе під час інтелектуальних тестів. Крім того, у них були виявлені атрофовані ділянки деяких зон головного мозку. При вживанні алкоголю в кількості 70 г в тиждень показники були не такими поганими, але і хороших результатів теж не було.

На думку експертів, не існує безпечних для здоров’я норм алкоголю. Вживаючи міцні напої, є великий або підвищений ризик завдати шкоди головному мозку і всьому організму в цілому.

Статистика показує, що в наші дні в країнах СНД люди спиртне вживають менше, ніж, наприклад, 10 – 15 років тому.

Покращення тенденцій багато в чому обумовлено популяризацією здорового способу життя серед молоді, групи в соціальних мережах, присвячені здоров’ю та спорту і, звичайно ж, наукові відкриття, доводять погані наслідки після вживання спиртного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code