Як купити авто з пробігом без проблем і з вигодою?

Як купити авто з пробігом без проблем і з вигодою?

Чи можна купити авто з пробігом у відмінному технічному стані і мати гарантію юридичної чистоти укладеної угоди? Так. І шансів більше, якщо ви купуєте машину в офіційному дилерському центрі.

Придбання авто у приватної особи не гарантує, що машина юридично чиста: не в угоні, не обтяжена обмеженнями. Якщо не впевнені у продавця на 100%, то краще не ризикувати. Безпечніше купувати автомобіль в офіційному дилерському центрі (ДЦ), там не приймають авто з негативним бекграундом.

Як не потрапити в «сірий» автосалон?

Будьте обережними, щоб не потрапити до шахраїв, – деякі «сірі» салони з продажу авто видають себе за офіційні дилерські центри. Щоб перевірити продавця, достатньо зайти на сайт офіційного представництва бренду в Росії, там вказані дилери по регіонах, адреси і телефони. Звірте контакти, а також точну назву центру, включаючи регістр букв. Деякі «сірі» автосалони беруть собі імена дуже схожі на назви офіційних дилерських центрів, змінюючи лише одну букву або символ.

Інший момент – ціна. У дилерів старі авто можуть коштувати дорожче , ніж з рук в середньому на 10-15%. Націнка включає в себе витрати на діагностику та передпродажну підготовку авто, а також гарантію того, що покупцеві дістанеться авто без прихованих проблем.

Технічний стан авто

Кожна машина перед продажем проходить діагностику в дилерському центрі. Фахівці перевіряють лакофарбове покриття, стан двигуна, гальмівної, ходової систем, вузлів та механізмів. Така перевірка займає не менше півтора годин. Але людський фактор виключати не можна, тому варто уважно оглянути машину після діагностики. При цьому, можна взяти з собою експерта, зацікавленого в покупці, щоб він об’єктивно оцінив технічний стан авто.

Якщо вас турбує справність ходової частини автомобіля, то можете її перевірити під час тест-драйву. І краще це робити не на новій автостраді, а на дорозі хоча б з мінімальними нерівностями. Навіть проїзд «лежачого поліцейського» може бути показовим. У самих запущених випадках під час тест-драйву можна почути сторонні звуки – стуки, шуми і скрип на поворотах, під час гальмування. Це явні ознаки несправностей ходової частини і підвіски. В офіційних дилерських центрах не допускають продаж авто з такими проблемами, але не виключено, що під час тест-драйву виявляться невеликі проблеми, про які варто знати заздалегідь, і які вам допоможуть виправити в ДЦ до покупки.

Задайте питання менеджеру:

– кількість власників машини;

– де їздила машина (наскільки піддавалася впливу реагентів);

– витрата палива;

– наявність ремонтів та підтверджуючі це документи;

– комплектація авто: другий комплект гуми, килимки;

– наявність страховки, її вид та строк дії.

yak kupiti avto z prob gom bez problem z vigodoyu 1 - Як купити авто з пробігом без проблем і з вигодою?

Вивчіть документи

1. У договорі купівлі-продажу повинні бути вказані дефекти, виявлені при діагностиці.

2. Найчастіше дилер вписує себе в ПТС, щоб забезпечити покупцеві гарантії чистоти угоди. Відповідальність дилера за чистоту угоди повинна бути зафіксована окремим пунктом. Це дозволить звернутися до дилера з претензією у разі, якщо виникнуть проблеми, наприклад, при постановці машини на облік.

3. Звірте VIN в документах і на самому авто. Що стосується автентичності документів, визначити її на око майже неможливо. Найпростіший спосіб – посвітити на ПТС ультрафіолетовим ліхтариком для перевірки грошей. Зображення машинки в правому верхньому куті повинно зникнути. Але повну гарантію автентичності документа це теж не дає.

Окремий пункт договору з дилерським центром для надійності підкріплюємо самостійної перевіркою машини. По VIN-номеру на сайті ГИБДД дивимося:

– рік випуску авто,

– кількість власників,

– наявність обмежень на реєстраційні дії,

– дані про штрафи і про офіційних ДТП.

Колишніх власників машини перевіряємо на сайті служби судових приставів. Наявність у них боргів не стане обмеженням для покупки, але пізніше суд може визнати угоду незаконною, тоді відбудеться відчуження майна на користь позивача.

Реєстр застав допоможе з’ясувати, чи не знаходиться авто в заставі у банку, якщо машина купувалася в кредит. Тут зібрана база з 2014 року.

yak kupiti avto z prob gom bez problem z vigodoyu 2 - Як купити авто з пробігом без проблем і з вигодою?

Ціна і гарантії

Ціна залежить від року випуску, технічних характеристик і пробігу машини. Знижку можна отримати за виявлені дефекти, але найчастіше вони вже відзначені в діагностиці, і ціна зазначена за цим обліком. Буде плюсом, якщо на машину збереглася заводська гарантія. Підтвердити замовлення-наряди можна в офіційного представника по VIN і імені колишнього власника.

Купівля авто з пробігом завжди містить елемент ризику. Щоб уникнути його, потрібно бути відразу і механіком, і юристом. Або довіритися офіційному дилерському центрі з хорошою репутацією. Фінансові витрати будуть значно нижчими порівняно з втратами у випадку покупки сумнівною машини з рук.

Мінуси і плюси покупки авто в ДЦ

Вам навряд чи вдасться збити ціну, відігнати машину на незалежну діагностику вам теж не дозволять, але взяти з собою в дилерський центр експерта ніхто не заборонить.

Покупка авто в дилерському центрі безпечніше, ніж з рук. Покупці рідко можуть самі визначити проблемну машину. Цим часто користуються нечесні перекупники – продають сильно битий автомобіль або машину на межі тотальної поломки. У дилерському центрі такий ризик зводиться до мінімуму, – автосалону репутація важливіша.

В офіційних дилерських центрах ви отримуєте безкоштовні консультації щодо вибору моделі і умов страхування. Є послуги сервісного обслуговування, а деякі дилери надають допомогу, навіть після покупки. Наприклад, у складній ситуації на дорозі. Для постійних клієнтів такі дилерські центри розробляють програми лояльності, що дозволяє заощаджувати. Вибирайте ДЦ з вигідними пропозиціями, зараз такі можна знайти на ринку.

Матеріал підготовлений за консультації з фахівцями ДК «АвтоСпецЦентр».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code