Як підвищити рівень тестостерону чоловікові?

Як підвищити рівень тестостерону чоловікові?

Тестостерон – це один з найбільш важливих чоловічих гормонів. Піклуватися про його виробленні і збереженні необхідно з самого юнацтва, продовжуючи протягом усього життя.

Тестостерон є за своєю суттю натуральним анаболиком. Цей гормон служить захистом від усіляких стресів. І важливо те, що тестостерон відповідає за якісну і здорове статеве життя. Його низький рівень здатний викликати безліч проблем зі здоров’ям.

Норма тестостерону для чоловіків, прийнята у більшості лабораторій, – це 11-35 нмоль/л.

Фахівцями доведено, що якщо у 25-річному віці тестостерон був 35 нмоль/л, то, за умови піклування про здоров’я, чоловікові цього запасу вистачає на все життя. А якщо ж показник приблизно 12 нмоль/л, то варто задуматися і переглянути свій спосіб життя.

В юнацтві (18-20 років) у чоловіка спостерігається нормальний рівень вмісту гормону, а після 25 починається поступове зниження. До 40 років рівень тестостерону знижується приблизно на 1-2% щорічно. Це природний процес, і хвилюватися з цього приводу не варто. Однак рівень важливого гормону може коливатися і в молодому віці.

Пропонуємо твоїй увазі основні причини зниження рівня тестостерону та способи його нормалізації.

Причини зниження тестостерону:

– захоплення алкоголем і курінням;

– низький рівень фізичної активності;

– стреси;

– надмірна вага;

– несприятлива екологічна обстановка;

– надмірний прийом медичних препаратів;

– хронічні захворювання;

– постійні недосипання, безсоння.

Способи, як берегти тестостерон

1. Позбався від зайвої ваги

yak p dvischiti r ven testosteronu cholov kov 1 - Як підвищити рівень тестостерону чоловікові?

Чоловіки з надмірною вагою за статистикою мають більш низький рівень тестостерону. Жир сприяє секреції гормону естрогену. Практика показує, що чоловікам з «пивним животом» притаманна жіночна фігура: вузькі плечі, широкий таз і штучні груди. Якщо твоя вага більше нормального на 30%, то і тестостерон буде вироблятися неправильно. Втрата зайвих кілограмів призводить до нормалізації його рівня. А, отже, поліпшенню загального стану організму.

2. Регулярно висипайся

Американські дослідники довели, що кожна додаткова година сну підвищує рівень тестостерону на 12-15%. Хороший міцний сон позитивно впливає на організм в цілому. І, звичайно ж, на рівень тестостерону. Під час сну організм оновлюється, зникає нервове напруження. При цьому у сні підвищується вироблення тестостерону. Фахівці рекомендують лягати не пізніше 11 годин. Сон повинен тривати не менше 7-8 годин.

3. Відмовся від шкідливих звичок

yak p dvischiti r ven testosteronu cholov kov 2 - Як підвищити рівень тестостерону чоловікові?

Куріння, вживання алкоголю і наркотиків різко знижують рівень тестостерону. Відомо, що алкоголь не тільки завдає шкоди всьому організму, але і перетворює тестостерон в естроген. А пиво, окрім спиртових градусів, містить фітоестрогени, які можуть викликати естрогенний ефект. Також спиртне негативно впливає на ендокринну систему. При цьому яєчники припиняють вироблення чоловічого гормону. Крім того, алкоголь вимиває цинк, який необхідний для підтримки рівня тестостерону в чоловічому організмі. А систематичне куріння послаблює організм і його чоловічі функції.

4. Не перегревай мошонку

Як заявляють фахівці, щоб підвищити рівень функціонування яичков, а, отже, виробництво тестостерону, вони повинні мати температуру на кілька градусів нижче температури тіла. Чоловікам не рекомендується носити щільне прилягає до тіла білизна, вузькі брюки, зловживати гарячою ванною, тримати ноутбук на колінах, а також здійснювати інші речі, що приводять до перегрівання яєчок. Все це перешкоджає виробленню тестостерону.

5. Не бійся засмагати

yak p dvischiti r ven testosteronu cholov kov 3 - Як підвищити рівень тестостерону чоловікові?

Сонячні промені виконують важливу роль у функціонуванні та омолодження людського організму, а також в підвищенні вмісту тестостерону. Фахівцями було доведено, що рівень вітаміну D і чоловічого гормону досягають свого піку в літні місяці, а взимку знижуються. Також було виявлено, що у чоловіків, які мають достатній вміст вітаміну D, найвищий рівень циркулюючого тестостерону. Але це не означає, що ти повинен смажитися під сонцем цілий день. Найкорисніше сонце – вранці і ввечері. А так, як вітамін D виробляється під впливом сонячних променів, фахівці радять людям зі світлою шкірою приймати сонячні ванни щодня не більше 15 хвилин. А смаглявим людям потрібно часу в три рази більше.

6. Регулярно займайся спортом

Для підтримання нормального рівня тестостерону необхідно вести активний спосіб життя. І в першу чергу не забувати про спорт. Фахівці рекомендують займатися силовими вправами з гантелями, штангою або на тренажерах. З частотою 3 рази на тиждень. А самі ефективні вправи для підняття рівня тестостерону – базові: присідання, розтяжка, підтягування і бруси. Однак не перенапружуйся. Занадто часті спортивні тренування можуть негативно позначитися не тільки на психологічний стан, але і на гормональному рівні.

Для початку можна використовувати наступну схему занять:

1) обов’язкова ретельна розминка – 3 хвилини;

2) максимальний інтенсивний темп протягом 30 секунд;

3) відновлення протягом 90 секунд;

4) повтор 2 і 3 пунктів по 7 разів.

Таке тренування триває 20 хвилин. При цьому 75% часу займають відпочинок і відновлення. Інтенсивне навантаження – 4 хвилини. Але це дає дуже ефективний результат. І частіше тренуйся в товаристві красивих жінок. Саме прекрасна половина людства дуже добре піднімає тестостерон. При спілкуванні з нею секреція чоловічого гормону підвищується на 40% і більше.

7. Думай і роби, як чоловік

yak p dvischiti r ven testosteronu cholov kov 4 - Як підвищити рівень тестостерону чоловікові?

Щоб відчувати себе чоловіком, потрібно думати, як чоловік. Бути завжди впевненим у собі. Ставити перед собою цілі і прагнути їх виконувати. Намагатися перемагати. Не даремно тестостерон називають гормоном переможців. Будь-яка перемога, навіть найменша, підвищує його рівень, доведено вченими!

8. Уникай стресів

Стреси забирають життєві сили, погіршують моральний і фізичний стан людини. Вченими з Австрії та Швейцарії доведено, що всілякі стреси, пов’язані з фінансовими проблемами, боргами, нервовими перевантаженнями на роботі і вдома, сприяють зниження тестостерону на 15-20%. У період нервового перенапруження продукується у великій кількості такі гормони стресу, як кортизол і адреналін. Для організму це критичний стан. Весь його функціональний потенціал знаходиться на межі можливостей. Намагайся уникати подібних ситуацій. В даний час існує безліч методів боротьби зі стресом. Тобі можуть допомогти прогулянки на свіжому повітрі і поїздки на природу, дихальні вправи, що розслаблюють медитації. І просто смійся, радій життю.

9. Переглянь раціон харчування

yak p dvischiti r ven testosteronu cholov kov 5 - Як підвищити рівень тестостерону чоловікові?

Ефективний спосіб підвищити тестостерон – це в корені переглянути свій раціон харчування. Намагайся їсти частіше і в невеликих кількостях. Тим самим ти ускоришь обмін речовин. А чим краще метаболізм, тим швидше спалюється жир, а, отже, поліпшується виробництво тестостерону. При всьому цьому сніданок повинен бути поживним. Намагайся уникати споживання продуктів і напоїв, що містять хімічні речовини і всілякі добавки (підсилювачі смаку, кольору і запаху, консерванти), а також м’ясних виробів: ковбас, сосисок, шинки і бекону. Саме вони є причиною низького тестостерону. Їж якомога більше необроблених, цілісних харчових продуктів.

Також науково доведено що корисні жири сприяють підвищенню тестостерону в крові. Вживай продукти, такі як лосось, лляна, оливкова, арахісова олія, горіхи. Що стосується оливкової олії, то воно чудово допомагає відновленню тканин людського організму і підвищує рівень гормонів. Введи в свій раціон якомога більше морепродуктів (устриці, кальмари, мідії). Давно відомо їх вплив на чоловічу потенцію. Доведено, що соя і продукти з неї знижують рівень тестостерону.

Величезну роль у підвищенні рівня тестостерону відіграють всілякі спеції (червоний перець, карі, часник, цибулю, куркума). Спеції – це основа індійської кухні. Дослідження показують, що рівень сперматогенезу (розвитку сперматозоїдів) у жителів Індії, набагато вище, ніж у європейців.

Лікарі настійно рекомендують обмежити себе в споживанні цукру і солодких продуктів. Від них знижується рівень тестостерону. Також вживання солодощів веде до ожиріння. А зайві кілограми, як вже говорилося, теж призводять до зниження рівня гормону. Макаронні вироби і хлібобулочну продукцію теж краще вживати якомога менше.

Для якісного процесу синтезу тестостерону необхідний цинк. Дієтологи рекомендують морепродукти і гарбузове насіння. Також необхідно вживати не менше 1,5-2 л чистої води на добу.

Препарати, що підвищують тестостерон

Якщо зміни, які ти вніс у своє життя, не допомогли підвищити рівень тестостерону, варто використовувати медичні препарати. Це ін’єкції, таблетки, пластирі, гелі. У такому випадку необхідно звернутися до фахівця за консультацією. Лікар порадить, які саме препарати вам підійдуть.

Високий рівень тестостерону

Однак, поряд з низьким рівнем тестостерону у чоловіків може виникнути проблема неприродно високого рівня цього гормону. В цьому випадку може бути завдано шкоди організму. Чоловіки можуть зіткнутися з такими патологіями, як: хвороби нирок, облисіння, простатит, апное сну, серцево-судинні захворювання, безпліддя з-за високого рівня еритроцитів. Підвищений рівень тестостерону є такою ж проблемою, як і його низький вміст. В цьому випадку також необхідне лікування.

Якщо у тебе знижений рівень чоловічого гормону, не треба засмучуватися і впадати в паніку. Дотримання цих рекомендацій допоможуть тобі підвищити його зміст.

А які способи підвищення рівня тестостерону заїси ти?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code