Як перестати витрачати гроші на непотрібні речі

Як перестати витрачати гроші на непотрібні речі

У цій статті ми розповімо, як перестати витрачати гроші даремно, купуючи непотрібні речі. Як більш усвідомлено підходити до придбання нових товарів.

Звичайно, не можна зовсім відмовляти собі в задоволенні придбати вподобану річ. Чи це щось з одягу, взуття, прикрас, будь-яких товарів в будинок і так далі. Але це не означає, що треба купувати все підряд. Не секрет, що маркетологи роблять все для того, щоб ми витрачали грошей більше, ніж необхідно. Це знижки, розпродажі, акції, а також різноманітні товари, для імпульсивних покупок розташовані біля каси. Також маркетологи вміють дуже добре впливати на почуття нюху, дотику та слуху. З подібними хитрощами всі ми давно знайомі. Однак дуже часто, не підозрюючи цього, потрапляємо на їх вудку.

В першу чергу необхідно навести ревізію у своїх шафах, позбутися від непотрібних тобі речей. Не дарма кажуть, якщо людина не згадав про будь-якої речі і не скористався нею протягом року, то й не скористається. Значить необхідно від неї позбутися. Треба намагатися регулярно переглядати не тільки свій гардероб, але і господарське начиння, продукти та інші речі в будинку. Не тримайся за обридлі, нелюбимі і некомфортні предмети. Подаруй їх своїм знайомим, продай. Або просто віддай на переробку. А тепер переходимо до більш конкретних порад.

1. Дотримуйся фінансової дисципліни

Практикою давно доведено, що користь якої-небудь речі набагато важливіші її вартості. Не варто шкодувати гроші на якісне та комфортне виріб, яким ти будеш користуватися з великим задоволенням. Чи це щось з одягу, взуття або якісь інші товари в твоєму домі. Ну а якщо, зайшовши в торговий центр, ти тут хочеш придбати річ, яка не передбачена бюджетом, задай собі питання: а чи потрібна вона саме зараз і чи варто того, щоб її купити? Відклади покупку на потім. Подумай день-два. І, цілком можливо, у тебе пропаде бажання її придбати.

2. Контролюй свій бюджет

Досить-таки дієвий і ефективний метод не купувати зайвого – це складання плану покупок на місяць. Перебуваючи в торговому центрі, просто пам’ятай, на які покупки виділені гроші в цьому місяці. Якщо їх немає в твоєму списку, ти проходиш мимо. Це працює! Головне, не піддаватися спокусі. Обов’язково в кінці кожного місяця необхідно перевіряти, без яких придбань можна було б обійтися в цей період. Скільки ти витрачав на всякі дрібнички, в той час як можна було вкласти ці гроші у щось більш необхідне.

3. В момент покупки зроби паузу

Перш, ніж купити яку-небудь річ, подумай день або навіть більше. Не роби це на емоціях. Як тільки перший емоційний порив купити її зникне, ти вже можеш тверезо осмислити, наскільки це придбання тобі необхідно. Як правило, дуже часто ми робимо імпульсивні покупки за кордоном. Причина в тому, що ми стикаємося з новими брендами, маємо на руках валюту і у нас з’являється схильність витрачати її на абсолютно непотрібні речі. А місцеві торговці, користуючись цим, поспішають всучити всяку нісенітницю і дрібнички. Перед поїздкою необхідно ретельно продумати і спланувати всі покупки заздалегідь.

4. Контролюй себе при онлайн-шопінгу

Зараз онлайн-шопінг є популярною формою придбання різноманітних товарів. Через інтернет можна придбати абсолютно все – починаючи одягом і закінчуючи меблями. Хоч зараз більшість онлайн-магазинів пропонують послуги повернення невідповідних товарів, все одно необхідно уважно вивчити пропозицію. При цьому обов’язково почитати відгуки про товар, перевірити розмірну сітку, а також побачити його на фото покупців.

5. Відвідуй торгові центри з друзями

Не можеш себе контролювати – іди в магазин з друзями. Знаходиться поруч друг зможе відмовити тебе від необдуманих непотрібних покупок. Дати тобі пораду. А що стосується одягу, то подивитися з боку, оцінити, як ти виглядаєш в тому чи іншому костюмі. А якщо йдеш за покупками в самоті, склади список і постарайся від нього не відступати. Це буває складно, але якщо серйозно підійти до справи – то цілком реально.

6. Оточуй себе комфортними речами

Комфорт – це один з основних факторів при придбанні нового товару. Особливо це стосується одягу та взуття. Вони повинні виглядати на тобі не тільки красиво і елегантно, але бути зручними і комфортними. Якщо при покупці тієї або іншої речі у тебе виникають сумніви, не бери її, купуй те, що дійсно тобі ідеально підходить і по душі. Оточуй себе тими речами, які приносять тільки радість і задоволення.

7. Не захоплюйся розпродажами

Відомо, що хороші, якісні товари дуже рідко доживають до розпродажу. Як правило, на сезонних сейлах можна придбати вироби, які вже виходять з моди або ж не дуже хорошої якості. До того ж низькі ціни спонукають покупця до придбання зайвих, непотрібних речей. Згодом вони просто будуть у тебе лежати забутими в шафі або коморі. Але якщо все-таки хочеш щось придбати зі знижкою, звертай увагу на більш дорогі бренди. У сезон знижок аутлети і вінтажні магазини дають прекрасну можливість придбати якісні товари за більш низькою ціною.

8. Регулярно позбувайся непотрібних речей

Мінімум раз на рік проводить ревізію і викидай речі, якими ти не користуєшся. А те, скільки сміттєвих мішків набереш в результаті, буде ефективним нагадуванням про те, що не можна витрачати гроші на непотрібні речі.

9. При купівлі застосовуй «тест незнайомця»

Перш ніж придбати ту чи іншу річ, запитай себе, що б вибрав, якби незнайомий чоловік запропонував тобі суму, рівну вартості цієї речі, або цю річ? Дуже часто відповідь буде очевидна: звичайно, гроші. Тоді ти зрозумієш, що ці кошти доцільніше витрачати на більш важливі витрати. І в останній момент передумаєш купувати товар.

10. Стань мінімалістом – уникай непотрібних речей

Скандинавська філософія мінімалізму передбачає: перш ніж придбати яку-небудь річ, треба поставити собі запитання: «чи Зможу я прожити без неї?». По всій імовірності, в 99% випадків відповідь буде «так». Це дає можливість зрозуміти, які речі нам потрібні, а які ні. Це стосується абсолютно всіх категорій. Можна починати позбавлення від зайвих речей у шафах, потім продати або комусь подарувати непотрібні книги, позбутися від щоденника і паперових документів.

11. Купуй тільки найпотрібніше

Перед покупкою будь задай собі питання: чи це мені потрібно? Є у мене речі, які виконують подібні функції? Часто я буду цим користуватися? У чому причина покупки? І головне – уяви, що у тебе з’явилося більше грошей – купив би ти цю річ? Людина, яка дотримується принципу мінімалізму, відмовляється від непотрібних покупок свідомо. Він розуміє, що не варто захаращувати свій будинок речами, без яких чудово можна обійтися. І при цьому людина не страждає, якщо відмовляється від витрат на них.

Звичайно, навряд чи в тебе вийде відразу позбутися від звички купувати речі не думаючи. На це потрібен час. Але якщо ти прислухаєшся до цих порад, то поступово будеш витрачати гроші на непотрібні і непотрібні покупки.

А як ти розпоряджаєшся своїм бюджетом?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code