Як пережити кризовий період у відносинах

Як пережити кризовий період у відносинах

Тривалий шлюб не кожному під силу. Жити все життя разом з другою половинкою і виховувати дітей не так просто, як може здатися на перший погляд. Міцний союз будується на любові, довірі, повазі, а вже потім на обов’язках.

Буває так, що закохані не замислюються про довготривалих відносин і ступеня закоханості. Після весілля пару чекає побут, рутинні справи й інші клопоти. Хтось проходить складний період, а хтось розуміє, що з дружиною більше не по дорозі. Труднощі в відносинах можуть підстерігати в перші роки шлюбу, так і через 5 років.

У сьогоднішній статті ми розповімо, як пережити кризовий період у відносинах. Вона буде корисною не тільки тим, у кого виникли труднощі у шлюбі, але і всім подружнім парам.

Основні проблеми, які можуть виникнути у шлюбі, та їх вирішення:

Стало менше розуміння

До весілля ви здавалися просо створеними один для одного, а зараз можете конфліктувати з-за кольору шпалер для вітальні.

Помилково думати, що партнер змінився після весілля, та й проблема в більшості випадків може бути не в ньому.

Потрібно згадати ситуації, які ви вирішували одноголосно до весілля – похід в кафе, ресторан і т. д. Тепер потрібно порівняти їх з поточними питаннями. Правда, вони відрізняються? Якщо раніше ви обговорювали і планували розважальний дозвілля, то тепер перед вами питання важливіші – ремонт у квартирі, великі покупки, вибір місця проживання. Також є й інші значущі питання – коли заводити дітей, як збирати і витрачати сімейний дохід.

Спірні ситуації породжують інші розбіжності. Тому передбачувано, що в менш важливих питаннях можуть виникати конфлікти. Якщо не вживати заходів, невирішені питання будуть накопичуватися, породжуючи образи, які можуть зруйнувати шлюб.

Рішення

В ідеальному варіанті налагоджувати взаємне розуміння потрібно до вступу в шлюб. Але якщо вже пізно

міркувати про те, що було раніше, треба рятувати ситуацію, яка вже склалася.

У спокійній обстановці обговори з дружиною ваші плани. З’ясуй у неї, якою вона бачить спільне життя і розкажи їй про своє бачення. Важливо не тільки описати бажані та майбутні події та особливості сімейного життя, але й те, що могло б бути через десяток років.

Порівняйте ваші відповіді і проаналізуйте, наскільки вони збігаються. Потрібно постаратися скласти з них пазл і знайти компроміс у спірних питаннях.

Пропала пристрасть у сексі

Одна з поширених ситуацій в тривалому шлюбі – охолодження в сексі. Бажання може згаснути як у жінки, так і чоловіки, а буває, що небажання сексу у подружжя взаємне. Така ситуація негативно позначається на сімейних стосунках, навіть якщо деякі пари думають, що це нормально після багатьох років шлюбу.

Рішення

Для початку потрібно знайти причину занепаду пристрасті в інтимних відносинах. Якщо у когось з’явилися проблеми зі статевим здоров’ям, важливо без сорому це обговорити з другою половинкою і проконсультуватися з лікарем. Багато статеві проблеми можна усунути сучасними методами лікування.

Ще одна поширена причина – одноманітність. Якщо багато років займатися любов’ю в одній і тій же позі і обстановці, рано чи пізно це набридне. Сексологи радять вносити в інтимне життя подружжя різноманітність. Це можна зробити з допомогою зміни обстановки, нових поз. Можна спробувати цікаві іграшки та аксесуари з секс-шопу. Доповнити зміни можна зміною способу і навіть звичних духів.

Внесуть родзинку і подорожі, під час яких можна займатися любов’ю в готелі, наметі і навіть на березі моря.

Мало спільних тем для розмов

На початку відносин здається, що ви без угаву можете спілкуватися на різні теми. Але в ході довгих років шлюбу може виявитися, що спільних тем для розмови виявилося мало, а значить і інтересів. В результаті ви живете під одним дахом, але у кожного своя дорога і захоплення. Це ще одна деструктивна модель сім’ї.

Характерний приклад такої сім’ї – днем подружжя працюють, а ввечері чоловік проводить час з друзями, а дружина – з подругами. Так звідки ж тоді візьмуться спільні теми для розмови?

Рішення

Важливо не шукати теми для бесід, а генерувати їх. Для цього потрібно більше часу проводити разом. Проводите вихідні на природі, пікніку, спільних розвагах. Розповідайте один одному, як пройшов робочий день. Така тактика не тільки зблизить, як подружжя, а й об’єднає, як друзів, а у приятелів завжди є про що поговорити.

Отримуйте разом нові знання, вміння, грайте в настільні ігри, і відносини вже незабаром почнуть поліпшуватися. Також важливо обговорювати питання, які значущі для другої половинки – від ситуацій на роботі до вибору гардероба.

З’їдає побут

Раніше ви говорили про кохання, подорожі, приємне дозвілля, а тепер головною темою став побут – ремонт, прибирання, готування і інші побутові клопоти. Для початку варто відзначити, що у всіх подружжя виникають побутові питання, головне, щоб вони не відбивалися негативно на відносинах, адже розбіжності у побуті і його переважання можуть стати причиною краху відносин.

Рішення

Нерідко подружжя перебільшують роль побуту у відносинах. Найчастіше так відбувається через невміння ефективно планувати сімейний час. Один з таких прикладів – це прибирання на весь вихідний день. У той час як при грамотному плануванні прибрати в квартирі можна за пару годин, а то і менше, а потім приділити час інших справах. Потрібно навчитися керувати часом, інакше воно буде керувати сім’єю.

Разом з дружиною слід заздалегідь спланувати вихідні – скільки часу виділити на прибирання, готування, а скільки – на дозвілля і розваги. Також потрібно взяти до уваги, що готування і прибирання всією сім’єю прискорюють виконання домашніх справ. При цьому при плануванні також важливо враховувати думку та плани другої половинки.

Діти займають багато часу і сил

Нерідко жінки, забуваючи про все, воліють займатися в першу чергу тільки дітьми. Мало того, що відходять на другий план кар’єрні амбіції, розвиток, освоєння чогось нового, так ще й чоловік від такій ситуації страждає.

Рішення

Коли дитина переріс дитинство, він цілком може провести час з бабусями і нянями, поки його мама робить інші справи, наприклад, проводить дозвілля з коханим в кіно або ресторані.

Звичайно, діти – це скарб, але не варто заради нього приносити себе в жертву. Не потрібно закриватися дитиною в чотирьох стінах. Навіть з маленькими дітьми можна подорожувати всією родиною і цікаво проводити час.

Ще один важливий нюанс – діти, яких батьки занадто опікуються, часто виростають «тепличними» і несамостійними. Тому це ще один привід не зациклюватися цілодобово на дитину, а приділяти час другої половинки.

Якщо є почуття до коханої людини, і вони взаємні, багато складні відносини можна врятувати від розриву. Важливо вміти чути і слухати другу половинку, шукати і знаходити компроміси, не забувати про взаємну повагу і терпіння.

Чи знаєш ти випадки, коли сімейні пари долали кризу відносин і як їм це вдалося? Поділися історією в коментарях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code