
Як пережити кризовий період у відносинах
Тривалий шлюб не кожному під силу. Жити все життя разом з другою половинкою і виховувати дітей не так просто, як може здатися на перший погляд. Міцний союз будується на любові, довірі, повазі, а вже потім на обов’язках.
Буває так, що закохані не замислюються про довготривалих відносин і ступеня закоханості. Після весілля пару чекає побут, рутинні справи й інші клопоти. Хтось проходить складний період, а хтось розуміє, що з дружиною більше не по дорозі. Труднощі в відносинах можуть підстерігати в перші роки шлюбу, так і через 5 років.
У сьогоднішній статті ми розповімо, як пережити кризовий період у відносинах. Вона буде корисною не тільки тим, у кого виникли труднощі у шлюбі, але і всім подружнім парам.
Стало менше розуміння
До весілля ви здавалися просо створеними один для одного, а зараз можете конфліктувати з-за кольору шпалер для вітальні.
Помилково думати, що партнер змінився після весілля, та й проблема в більшості випадків може бути не в ньому.
Потрібно згадати ситуації, які ви вирішували одноголосно до весілля – похід в кафе, ресторан і т. д. Тепер потрібно порівняти їх з поточними питаннями. Правда, вони відрізняються? Якщо раніше ви обговорювали і планували розважальний дозвілля, то тепер перед вами питання важливіші – ремонт у квартирі, великі покупки, вибір місця проживання. Також є й інші значущі питання – коли заводити дітей, як збирати і витрачати сімейний дохід.
Спірні ситуації породжують інші розбіжності. Тому передбачувано, що в менш важливих питаннях можуть виникати конфлікти. Якщо не вживати заходів, невирішені питання будуть накопичуватися, породжуючи образи, які можуть зруйнувати шлюб.
Рішення
міркувати про те, що було раніше, треба рятувати ситуацію, яка вже склалася.
У спокійній обстановці обговори з дружиною ваші плани. З’ясуй у неї, якою вона бачить спільне життя і розкажи їй про своє бачення. Важливо не тільки описати бажані та майбутні події та особливості сімейного життя, але й те, що могло б бути через десяток років.
Порівняйте ваші відповіді і проаналізуйте, наскільки вони збігаються. Потрібно постаратися скласти з них пазл і знайти компроміс у спірних питаннях.
Пропала пристрасть у сексі
Одна з поширених ситуацій в тривалому шлюбі – охолодження в сексі. Бажання може згаснути як у жінки, так і чоловіки, а буває, що небажання сексу у подружжя взаємне. Така ситуація негативно позначається на сімейних стосунках, навіть якщо деякі пари думають, що це нормально після багатьох років шлюбу.
Рішення
Для початку потрібно знайти причину занепаду пристрасті в інтимних відносинах. Якщо у когось з’явилися проблеми зі статевим здоров’ям, важливо без сорому це обговорити з другою половинкою і проконсультуватися з лікарем. Багато статеві проблеми можна усунути сучасними методами лікування.
Ще одна поширена причина – одноманітність. Якщо багато років займатися любов’ю в одній і тій же позі і обстановці, рано чи пізно це набридне. Сексологи радять вносити в інтимне життя подружжя різноманітність. Це можна зробити з допомогою зміни обстановки, нових поз. Можна спробувати цікаві іграшки та аксесуари з секс-шопу. Доповнити зміни можна зміною способу і навіть звичних духів.
Внесуть родзинку і подорожі, під час яких можна займатися любов’ю в готелі, наметі і навіть на березі моря.
Мало спільних тем для розмов
На початку відносин здається, що ви без угаву можете спілкуватися на різні теми. Але в ході довгих років шлюбу може виявитися, що спільних тем для розмови виявилося мало, а значить і інтересів. В результаті ви живете під одним дахом, але у кожного своя дорога і захоплення. Це ще одна деструктивна модель сім’ї.
Характерний приклад такої сім’ї – днем подружжя працюють, а ввечері чоловік проводить час з друзями, а дружина – з подругами. Так звідки ж тоді візьмуться спільні теми для розмови?
Рішення
Важливо не шукати теми для бесід, а генерувати їх. Для цього потрібно більше часу проводити разом. Проводите вихідні на природі, пікніку, спільних розвагах. Розповідайте один одному, як пройшов робочий день. Така тактика не тільки зблизить, як подружжя, а й об’єднає, як друзів, а у приятелів завжди є про що поговорити.
Отримуйте разом нові знання, вміння, грайте в настільні ігри, і відносини вже незабаром почнуть поліпшуватися. Також важливо обговорювати питання, які значущі для другої половинки – від ситуацій на роботі до вибору гардероба.
З’їдає побут
Раніше ви говорили про кохання, подорожі, приємне дозвілля, а тепер головною темою став побут – ремонт, прибирання, готування і інші побутові клопоти. Для початку варто відзначити, що у всіх подружжя виникають побутові питання, головне, щоб вони не відбивалися негативно на відносинах, адже розбіжності у побуті і його переважання можуть стати причиною краху відносин.
Рішення
Нерідко подружжя перебільшують роль побуту у відносинах. Найчастіше так відбувається через невміння ефективно планувати сімейний час. Один з таких прикладів – це прибирання на весь вихідний день. У той час як при грамотному плануванні прибрати в квартирі можна за пару годин, а то і менше, а потім приділити час інших справах. Потрібно навчитися керувати часом, інакше воно буде керувати сім’єю.
Разом з дружиною слід заздалегідь спланувати вихідні – скільки часу виділити на прибирання, готування, а скільки – на дозвілля і розваги. Також потрібно взяти до уваги, що готування і прибирання всією сім’єю прискорюють виконання домашніх справ. При цьому при плануванні також важливо враховувати думку та плани другої половинки.
Діти займають багато часу і сил
Нерідко жінки, забуваючи про все, воліють займатися в першу чергу тільки дітьми. Мало того, що відходять на другий план кар’єрні амбіції, розвиток, освоєння чогось нового, так ще й чоловік від такій ситуації страждає.
Рішення
Коли дитина переріс дитинство, він цілком може провести час з бабусями і нянями, поки його мама робить інші справи, наприклад, проводить дозвілля з коханим в кіно або ресторані.
Звичайно, діти – це скарб, але не варто заради нього приносити себе в жертву. Не потрібно закриватися дитиною в чотирьох стінах. Навіть з маленькими дітьми можна подорожувати всією родиною і цікаво проводити час.
Ще один важливий нюанс – діти, яких батьки занадто опікуються, часто виростають «тепличними» і несамостійними. Тому це ще один привід не зациклюватися цілодобово на дитину, а приділяти час другої половинки.
Якщо є почуття до коханої людини, і вони взаємні, багато складні відносини можна врятувати від розриву. Важливо вміти чути і слухати другу половинку, шукати і знаходити компроміси, не забувати про взаємну повагу і терпіння.
Чи знаєш ти випадки, коли сімейні пари долали кризу відносин і як їм це вдалося? Поділися історією в коментарях.
No Comment