Як пережити розрив відносин – 6 етапів

Як пережити розрив відносин – 6 етапів

Деякі люди справляються з гіркотою від розлуки через невеликий проміжок часу, а комусь потрібні місяці і навіть роки, щоб прийти в себе.

Розставання – значуща подія в житті. Безумовно, з одного боку воно сумне, але з іншого, – це початок нового життєвого етапу. Багато людей навіть після важкого розриву розповідають, що після завершення відносин перед ними відкрилося чимало цікавих перспектив і вони стали по-справжньому щасливими.

У сьогоднішній статті ми розповімо, як пережити розставання і знайти в собі сили знову жити в гармонії з собою і навколишнім світом.

1. Треба вміти поставити крапку

Коли розлука вже трапилася, потрібно прийняти цей факт, як те, що вже сталося, а минулого не зміниш. Чоловік пішов, значить, потрібно відпустити його і не чіплятися за минуле. Важливо для себе поставити крапку у відносинах, навіть якщо він це зробив ще раніше.

У кожного своя історія і ситуація. Ні для кого не секрет, що розставання трапляються і в сім’ях, а не тільки у відносинах між хлопцем і дівчиною. Фразу «поставити крапку» не потрібно сприймати, як рада викреслити екса з своєї пам’яті. Є чимало випадків, коли подружжя повертаються в сім’ї, і тоді потрібно буде вирішити, прийняти чи ні. Поставити крапку – значить саме знайти сили відпустити минулого людини і зрозуміти його право на прийняття рішення піти.

Може бути так, що через деякий час ви зустрінетеся, зробіть перезавантаження і відносини потечуть в нове русло. Ну а поки, щоб пережити розставання, потрібно перестати намагатися повернути пішов. Поки ти чіпляєшся за минуле, воно не відпустить і буде міцно тримати.

2. Звільнення від нав’язливих думок

Часто люди мучаться від нав’язливих гірких думок, що вони більше нікого не зможуть полюбити, що такого чудового чоловічка більше не зустрінеш. Ці думки занурюють у депресію, тому не треба давати їм заполоняти розум і серце.

Психологи вважають, що 90% після розставання припадає на пригнічують нав’язливі роздуми і тільки 10% сумних думок пов’язано безпосередньо з самою ситуацією. Як тільки ти позбудешся від таких роздумів, стане легше.

Щоб швидше відігнати від себе гіркі думки, потрібно їх перемогти. Як показує практика, спортзал, басейн, масаж і т. д. не завжди допомагають. Потрібно замінити сумні міркування на позитивні і правильні. З міркуваннями типу: «Я більше нікого не полюблю» потрібно розправлятися без частки жалю. Замість цього краще подумати: «Ну і Слава Богу, що все це закінчилось, значить, настав час відкрити нову сторінку, закривши стару, як прочитану». Якщо душить ненависть до суперницю/суперниці, потрібно знайти в собі сили і побажати їй/йому всього доброго.

З психологічної точки зору нав’язливі негативні думки – це агресія і злість. Якщо їх замінити на добрі і позитивні міркування, незабаром можна відчути полегшення психологічного стану.

3. Важливо пробачити того, хто пішов, і себе

Розставання часто супроводжується образами, звинуваченнями, в тому числі і власним почуттям провини. Навіть якщо ця людина завинила, потрібно зуміти пробачити його. На це є як мінімум кілька причин.

Не завжди можна об’єктивно знати і оцінити ступінь своєї провини і іншої людини. У однієї людини помилки можуть явними: зрада, пияцтво, хамство, а у другого – не лежати на поверхні: ревнощі, невміння поважати, небажання йти на духовну близькість. Перша може бути наслідком другої. Також потрібно враховувати, що багато експертів сходяться на думці, що часто винні обидва. Після розставання у кожного, як правило, своя правда як суб’єктивна, так і об’єктивна. Якщо не знати об’єктивну позицію і правду іншого, то і судити його не варто.

Накопичені образи сковують, як ланцюги, вони заважають радіти життю і відкривати для себе нові горизонти. Тому важливо вміти простити людину, сказати йому особисто або хоча б подумки: «Я тебе прощаю».

Якщо є почуття власної провини, потрібно проаналізувати його і зуміти відокремити факти від емоцій. Наприклад, факти можуть бути конкретні вчинки: зрада, обман, а емоціями міркування: «Я поганий», «Я недостойний бути коханим». З поганими фактами можна боротися шляхом покаяниями, а з негативними емоціями, як з нав’язливими думками, про які ми розповідали у другому пункті.

4. Постарайся отримати вигоду з ситуації, що склалася

Оціни розставання, як можливість розпочати нове і краще життя. Погодься, можливість рости і розвиватися не можна назвати поганою.

Коли гострий період після розлуки пройде, об’єктивно оціни завершилися стосунки. З великою ймовірністю ти побачиш у них чимало проблем і негативні сторони, яких тепер більше немає. Адже це теж добре. Оціни, чи міг ти з цією людиною домагатися поставлених цілей і розвиватися, і наскільки ви били духовно близькими людьми.

Якщо в ході оцінки ти побачив за собою недоліки, це відмінний привід їх усунути і не допустити появи в нових відносинах. В цей період якраз таки можна зайнятися фізичною активністю, яка зміцнює не тільки тіло, але і силу волі.

Перший час після розставання краще не заводити нові стосунки. По-перше, є ймовірність, що вони можуть піти за старим сценарієм, а по-друге, емоційний стан може бути нестабільним, а самооцінка – зниженою. Це не піде на користь нових відносин.

5. Відмовся від думки, що у тебе немає щастя

Деякі люди настільки звиклися з негативними думками, що сприймають їх як належне. Такі думки, як правило, зводяться до одного: «У мене немає щастя». Справа в тому, що найчастіше такі роздуми обумовлені інфантильністю або небажанням змін у своєму житті. Інфантильні люди можуть надовго залишатися у середовищі власних переживань. Але який у цьому сенс. Потрібно вміти брати життя у свої руки і побудувати її так, щоб вона наповнилася щастям і гармонією. Кожен сам господар свого життя і може будувати її на свій розсуд. Якщо сталося в житті розставання, це не привід думати, що щастя немає. Краще порадіти настання нового етапу, який при твоєму бажанні може принести чимало приємних подій і вражень. Твоє завдання – починати радіти життю вже зараз, відкритися для змін. Адже у тебе напевно є потенціал жити щасливим життям.

6. Роби добрі вчинки

Доброта сіє доброту. Навіть якщо зараз на душі шкребуть коші, починай робити добрі справи – хоч спонтанно, хоч заплановано. Допоможи потребуючим, приюти вихованця, допоможи дітям або людям похилого віку перейти дорогу. Ось побачиш, як від добрих вчинків твоя душа теж наповнюється добротою.

Розставання – гірка пілюля. Вона може ще довго давати неприємний післясмак, а може через нетривалий час розчинитися без сліду. Багато залежить від ставлення до ситуації.

Щиро сподіваємося, що 6 етапів, про які ми розповіли, допоможуть якомога швидше знайти душевний спокій та рівновагу, за якими тебе чекає ще чимало приємних подій.

А ти згоден з усіма пунктами? Поділися своєю думкою в коментарях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code