Як стати впевненим у собі: 8 ефективних способів

Як стати впевненим у собі: 8 ефективних способів

Впевненого людини легко впізнати по манері тримати себе, з інтонації голосу і навіть по поставі. Але, на жаль, не всім зрозуміло, як можна повірити в свої сили і набути впевненості. Саме в цьому і полягає вся складність. Інакше не існувало б таких проблем, як занижена самооцінка, недовірливість і так далі. Однак не треба падати духом. Існує чимало досить-таки дієвих способів, використовуючи які, ти зможеш повірити в себе, у власні сили, позбутися комплексу меншовартості.

Пропонуємо тобі ефективні методи, які перевірені тривалою практикою і досвідом більшості психологів. При цьому практикуючі фахівці рекомендують вибирати тільки ті, які підходять конкретно тобі.

1. Постарайся побачити власні недоліки

Це, можна сказати, самий прийнятний і простий спосіб подивитися на ситуацію по-іншому. Тверезо оцінити свою поведінку і визнати вчинені помилки. Адже ідеальних людей немає. Та всі недоліки так само важливі, як і позитивні риси. Справа в тому, що особистість впевненого людини формується не тільки в результаті життєвого досвіду, успіхів, духовного зростання, але і завдяки його невдач, падінь і поразок. Визнавши свої недоліки, або те, що робить тебе невпевненим, ти зможеш докорінно змінити не тільки думку про себе, але й життя повністю.

2. Позбудься комплексів

Комплекс неповноцінності – це сильні постійні сумніви в собі. Занижена самооцінка, відчуття того, що оточуючі люди перевершують тебе у всьому. Психологи заявляють, що саме комплекси здатні повністю знищити впевненість і самооцінку. Тим більше, якщо вони супроводжують тебе багато років. Головне завдання, що стоїть перед тобою – це позбавитися від них в що б те не стало. І чим раніше, тим краще. Точніше кажучи, якщо хочеш знайти віру в себе, то почни саме з комплексів. Якщо ти задумаєшся над цим, то зрозумієш, що комплекси є у всіх. Але різниця в тому, що деякі люди здатні їх добре маскувати.

Треба просто припинити вишукувати підтвердження їх існування. Краще шукати докази зворотного. Адже всі наші радощі і печалі саме від того, що ми завжди знаходимо те, що хочемо. Позбутися комплексу можна лише тоді, коли розумієш, що є інша сторона медалі. Коли хтось звертає увагу на твої здібності, зовнішність, розум вчинки. Не бійся і не соромся визнавати свої сильні сторони. Це чудово працює! Саме від самооцінки залежить, як складеться твоє життя. І якщо в минулому хтось завдав тобі словесну травму, то це спогад треба просто викреслити. Можна використовувати техніки нейролінгвістичного програмування (НЛП). Вони спрямовані на моделювання поведінки людей, які домоглися успіху в будь-яких областях, з метою придбання їх навичок.

3. Пам’ятай про досягнуті успіхи

Відомо, що оптиміст і песиміст реагує на дощову погоду абсолютно по-різному. Це актуально практично в будь-якій області. Так, сумніваються в собі люди дивляться на себе і розмірковують з точки зору песиміста. Воліють робити акцент на своїх слабкостях і невдачах. Цим лише погіршують ситуацію. З іншого боку, помилково думати, що впевнені в собі успішні люди не роблять помилок або не виявляються в делікатних ситуаціях. Головне те, як вони реагують на це і як справляються з проблемами. Тому ніколи не забувай про свої успіхи і те, в чому ти дійсно проявив себе на високому рівні. Це дасть можливість довести, що твоя невпевненість це лише те, що ти сам собі нав’язав. І позбутися від неї під силу тільки тобі самому.

4. Рухайся до досягнення своєї мети поступово

Не варто навіть намагатися знайти упевненість в одну мить, в одну годину, день і навіть місяць. У житті це неможливо. Ніщо не дається відразу. Знайти віру в себе і свої сили можливо, лише поступово рухаючись вперед. При цьому кожна мізерна перемога буде для тебе міцним фундаментом, на якому будуватиметься справжня переконаність.

5. Зазирни в себе

Фахівцями-психологами доведено, що саме самопізнання є основою для того, щоб повірити у свої здібності. Тому важливо почати вивчати себе, буквально заглядати всередину: аналізувати свої вчинки, дії і думки. А головне, ставитися до себе критично. Тверезо оцінювати свої вчинки. І не займатися самообманом. Якщо ти зможеш навчитися цьому, то проблема нерішучості не буде для тебе настільки актуальною.

6. Не порівнюй себе з іншими

Найпростіший спосіб стати «хронічно невпевненим у собі» – це порівнювати себе з іншими людьми. Не секрет, що багато хто має звичку порівнювати себе зі знаменитостями: музикантами, акторами, політичними діячами, бізнесменами і т. д. Зрозуміло, що на їх тлі звичайні люди багато в чому програють, виглядають абсолютно невигідному світлі. З іншого боку, майже завжди селебріті змушені робити щось, що допомагає їм формувати бездоганний образ. Хоча насправді можуть бути зовсім не такими, якими здаються.

Тому постарайся не порівнювати себе з оточуючими. Це може призвести лише до того, що ти остаточно втратив упевненість в собі і приведеш самооцінку до нуля. Головне – мати почуття власної гідності і не забувати, що ти особистість. Можна допускати порівняння тільки з собою в минулому. Це дає можливість удосконалюватися і ставати краще.

7. Визнач конкретну мету

Відомо, щоб стати впевненим у собі людиною, одного бажання недостатньо. Не можна успішно рухатися вперед, не маючи певної мети, не намітивши конкретних завдань. Обов’язково необхідно продумати і чітко сформулювати актуальні завдання та шляхи їх вирішення. Тільки в такому випадку ти зможеш рухатись далі, повіривши у свої сили і можливості.

8. Шукай вірних друзів і потрібні знайомства

Коли складно знайти рішучість, важливо, щоб поряд були вірні друзі, які змогли б підтримати тебе і дати слушну пораду. Дуже часто саме підтримка друзів дає можливість повірити в себе і в свої сили. Якщо таких людей поруч з тобою немає, то постарайся їх знайти, заведи нові знайомства, розширити коло спілкування. Ти обов’язково зустрінеш потрібних людей. Головне зрозуміти, що треба шукати не просто корисних знайомих зі зв’язками. А тих, які в будь-якій складній ситуації прийдуть до тебе на допомогу, дадуть слушну пораду, наприклад, як уникнути невдач і поразок.

Ми запропонували тобі найбільш прості, але ефективні способи набуття впевненості в собі. Напиши в коментарях методи, відомі тобі. Наскільки на твій погляд вони ефективні в такій ситуації?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code