Як уникнути проблем з хребтом?

Як уникнути проблем з хребтом?

Якщо ви ведете, здебільшого сидячий спосіб життя, то у вас можуть спостерігатися проблеми з хребтом. Професійні водії, касири, канцелярські працівники, навіть багато студенти часто схильні до болів в хребті в області шиї, грудях, попереку. Експериментальним шляхом доведено, що якщо сидіти щодня по 4-5 годин в день, то з’явиться викривлення постави. Щоб цього не допустити, необхідно вживати серйозні заходи.

Найпершим ворогом хребта є бездіяльність, адже часто ми не лікуємо себе, вважаючи, що поболить і саме пройде. А ось і не пройде! Всім відомо, що при серйозному підході до неї гімнастика творить чудеса. Тому варто хоча б на час відкласти річний звіт, касовий апарат або кіпу документів і розім’яти свою спину.

В шиї «мурашки», і терпне рука…

Питання:

– Багато працюю за комп’ютером, турбують головні болі, нерідко відчуваю поколювання або «мурашки» в шиї. А останнім часом часто прокидаюся ночами через оніміння, затікання руки або ноги. До якого лікаря йти?

Відповідь:

– Оніміння в руках або ногах може бути проявом серйозної хвороби – шийної мієлопатії. Це означає пошкодження і руйнування клітин спинного мозку на рівні шийного відділу хребта. Причому цей стан може виникнути в будь-якому віці, буває і у зовсім молодих людей.

Найбільш частою причиною мієлопатії стає шийний остеохондроз і грижі шийних міжхребцевих дисків.

Рідше причиною оніміння в руках може бути синдром нейропатії. Розрізнити ці два стани може кваліфікований невролог або вертебролог (лікар, який спеціалізується на питаннях лікування хребта).

Не займайтеся самолікуванням у вигляді розтирань і самомасажу. Якщо ваша проблема пов’язана з ураженням нервової системи, це може нашкодити.

Клавіатура повинна бути на рівні пупка!

Питання:

– Працюю за комп’ютером. Постійно відчуваю біль у шийно-комірцевої області, іноді дуже гостру!

Відповідь:

– Багатогодинне сидіння за комп’ютером – найчастіша причина, що провокує шийний остеохондроз у офісних працівників.

Коли людина сидить, відбувається мимовільне згинання шийного відділу хребта, «втягування голови в плечі». Посилюється грудний кіфоз (прогин грудної клітини тому), зникає поперековий лордоз (прогин вперед).

І все разом це викликає сильний м’язовий спазм тих м’язів, які прикріплюються до нижніх шийних хребців, лопаток, верхніх грудним хребців.

Тому через три години сидячої роботи людина відчуває найгострішу, що пронизує біль при русі в області 6 – 7-го шийного хребця.

Таку біль легше попереджати, ніж лікувати. В якості профілактики слід використовувати спеціальні ортопедичні сидіння з нахиленим вперед сидінням.

Клавіатуру слід розташовувати досить низько, на рівні пупка, можливо, на спеціальних висувних полицях столу.

А монітор, навпаки, досить високо – на рівні очей. Щогодини або частіше слід робити микропаузы, під час яких варто виконувати невелику гімнастику, спрямовану на релаксацію, тобто розслаблення м’язів.

Спина «любить» холодець і фрукти

Питання:

– «Зірвала» спину на ниві офісного праці… Допоможе при хворій спині якась дієта? Що «любить» і чого «не любить» хребет?

Відповідь:

– Хвора спина «не любить» надмірної ваги, який ми купуємо, поїдаючи фастфуд і іншу їжу, не відноситься до розряду здорової.

На жаль, спеціальних страв або дієт для здоров’я хребта не існує.

Звичайно, холодець та інші страви з використанням желирующих речовин покращують стан хрящів у всьому організмі, в тому числі і в хребті, проте це не вирішення проблеми.

При остеохондрозі хребта харчування має бути різноманітним, включати кальцій і молочні продукти, вітаміни і мінерали. Це запобіжить старіння кісткової тканини, розвиток остеопорозу і швидкого старіння хрящів.

Чому «клацають» хребці?

Питання:

– Чому «клацають» хребці при русі, нахилах? Звертався до мануального терапевта, так клацання посилився. На рентгенівському знімку шийний хребець раніше зміщений.

Відповідь:

– Частіше відчуття «клацання» в області хребта пов’язано просто з звуковими ефектами в міжхребцевих суглобах. Це не небезпечно. Рідше це пов’язано з окостенением деяких зв’язок хребта.

Якщо «клацання» не супроводжується болем, то можна не звертати уваги на це.

Якщо болі присутні, то слід обстежитися. В нормальному хребті навіть на рентгенівських знімках зміщень бути не повинно.

На жаль, мануальна терапія не може вправити хребці. Вона лише знімає м’язовий спазм. Рекомендую вам пройти більш глибоке обстеження та консультацію фахівця.

Необхідно пам’ятати, що сидячий спосіб життя, аномалії розвитку скелета, неправильне положення тіла уві сні можуть сприяти розвитку болів в спині. Це дуже небезпечно, так як вони можуть викликати більш серйозні захворювання, що зачіпають інші органи. Для того щоб позбутися від них, слід проаналізувати свої дії і виявити точну причину захворювання.

До РЕЧІ

Вітаміни для хребта

Для поліпшення стану хрящової, сполучної тканин міжхребцевих дисків і кровообігу потрібні вітаміни В3, З, РР, Е.

Вітамін В3 (пантотенова кислота) бере участь в обміні речовин, регулює нервові і рухові функції, послаблює побічна дія ліків. Найкраще засвоюється з яєць, овочів зеленого кольору.

Аскорбінка (вітамін С) підвищує еластичність і міцність судин, знижує запалення. Краще засвоюється з шипшини, обліпихи, чорної смородини, червоного солодкого перцю, журавлини.

РР (інші назви: нікотинова кислота, ніацин, нікотинамід) забезпечує клітинне дихання тканин і білковий обмін. Добре засвоюється з свіжого зеленого горошку, квасолі, сочевиці.

– Вітамін Е (токоферол) уповільнює окислювальні процеси в тканинах, нормалізує роботу м’язів і суглобів. Найбільше токоферолу в рослинних оліях, яловичої печінки, брюссельській капусті, брокколі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code