Жири. Користь чи шкода?

Жири. Користь чи шкода?

Жири — головні вороги нашого серця, вважають багато. І тому позбавляють себе багатьох кулінарних задоволень.

А даремно. Не всі жири однаково шкідливі, стверджують дієтологи. Принаймні, для нашого серця. А деякі, навпаки, дуже навіть корисні. Які ж вони бувають і в чому містяться?

Шкідливі

Транс-жир (або гидрогенированный жир). Виходить шляхом переробки рослинних жирів, використовується у виробництві маргарину та інших кулінарних жирів. Відповідно, потрапляє в чіпси, гамбургери і більшу частину магазинної випічки.

Небезпечний тим, що підвищує в крові рівень поганого холестерину. Це збільшує ризик закупорки судин і інфарктів, сприяє розвитку діабету. Крім того, транс-жир погіршує якість сперми і, імовірно, перешкоджає утворенню речовин, які борються з канцерогенами.

Насичений жир. Цей жир не так небезпечний, як гидрогенизированный, однак поширений набагато більш широко. Він міститься майже у всіх жирних молочних продуктах, м’ясі та сприяє утворенню холестеринових бляшок. Недавні дослідження також показали, що насичений жир знижує активність хорошого холестерину, тобто применшує його протизапальну дію.

Корисні

Насичений жир. Міститься в оливковій олії, горіхах, авокадо і рибі. Знижує поганий і підвищує хороший холестерин. Спільне дослідження Гарвардського університету та університету Джона Хопкінса показала, що заміна високоуглеводной дієти на жирову (в основі якої саме ненасичені жири) покращує стан серцево-судинної системи протягом шести тижнів. У ході дослідження у випробовуваних знизився кров’яний тиск, зріс рівень хорошого холестерину, а от стан жирових відкладень ніяк не змінилося.

Жирні кислоти омега-3. Містяться в основному в рибі і горіхах. Протистоять утворенню тромбів і бляшок, знижують тиск. За результатами деяких досліджень, споживання цих кислот може знизити ризик серцевих захворювань на 35%, а шанс померти від інфаркту — на 50. Крім того, омега-3 кислоти поліпшують мозкову активність, сприяють зміцненню пам’яті та уваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code